Auto.sk Auto.sk

Novinky

Mercedes zverejnil slovenskú cenu novej Triedy S, prekročila 100 000 eur

Základná cena začína nad hranicou 100 000 eur. V článku uvádzame najzaujímavejšie prvky príplatkovej výbavy podľa automobilky.
Mercedes zverejnil slovenskú cenu novej Triedy S, prekročila 100 000 eur Mercedes

Nová Trieda S je od začiatku predaja dostupná ako model S 500 4MATIC, S 350 d, S 350 d 4MATIC a S 400 d 4MATIC. Okrem prevedenia so štandardnou dĺžkou rázvoru je k dispozícii aj s dlhým rázvorom. Model S 450 4MATIC bude dostupný onedlho. Nová Trieda S je najpokročilejším Mercedesom a viac si o nej môžete prečítať v našom staršom článku - KLIKNITE SEM!

Prehľad najdôležitejších prvkov príplatkovej výbavy:

Nový 3D displej vodiča vďaka technológii sledovania očí po prvýkrát umožňuje vnímanie priestorovej scény s efektom skutočnej hĺbky prostredníctvom stlačenia tlačidla. 3D displej vodiča je dostupný v spojení s veľkým projekčným displejom s rozšírenou realitou MBUX v celkovej cene 3 588,00 eur s DPH.

Pomocou kamier v stropnej ovládacej jednotke a algoritmov, ktoré sú schopné učiť sa, rozpozná interiérový asistent MBUX (648,00 eur s DPH) množstvo rôznych pokynov ovládania.

Čelný airbag vzadu, dostupný pre Triedu S s dlhým rázvorom (600,00 eur s DPH), môže významne znížiť zaťaženie hlavy a šije pripútaných cestujúcich, sediacich na krajných zadných sedadlách pri silných čelných nárazoch.

Vďaka riadeniu zadnej nápravy (1 560,00 eur s DPH) je Trieda S pocitovo v meste taká obratná ako kompaktné vozidlo.

Revolučná technológia svetlometov Digital Light (2 268,00 eur s DPH) umožňuje úplne nové funkcie. Každý svetlomet obsahuje svetelný modul s troma výkonnými svetelnými diódami, ktorých svetlo sa láme a smeruje pomocou 1,3 milióna mikro zrkadiel. Rozlíšenie na jedno vozidlo je teda 2,6 milióna pixelov.

Mercedes

Cena novej Triedy S štartuje na úrovni 104 400 eur. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú v decembri. 

Tagy

Pokračovať v čítaní