Auto.sk Auto.sk

Novinky

Mercedes spravil z SUV luxusnú limuzínu. Prichádza Mercedes-Maybach GLS 600

Luxusné SUV si požičalo techniku modelu GLS, ale komfort posúva na novú úroveň.
Mercedes spravil z SUV luxusnú limuzínu. Prichádza Mercedes-Maybach GLS 600

Luxusné SUV si požičalo techniku modelu GLS, ale komfort posúva na novú úroveň.

Luxus limuzíny už nepatrí iba veľkým sedanom, ale preniká aj do sveta veľkých SUV. Mercedes-Maybach GLS 600 je toho dôkazom. Nemecký výrobca postavil svoje luxusné auto na technickom základe modelu GLS. Vozidlo je štandardne vybavené vzduchovým podvozkom a za príplatok aktívnym podvozkom E-Active Body Control. Špeciálne pre Maybach GLS bol vyvinutý benzínový V8 motor s objemom 4,0 l a s výkonom 410 kW. Za maximálny krútiaci moment 730 Nm sa rozhodne nemusí hanbiť, navyše mu krátkodobo môže pomôcť štartér-alternátor s dodatočnými 250 Nm. Motor je spojený s automatickou prevodovkou 9G-Tronic, ktorá prenáša krútiaci moment na všetky štyri kolesá.

Mercedes-Maybach GLS (58 obrázkov v galérii)

Luxus dnes nie je o prevratných technických riešeniach, ale o detailoch a pozlátku, ktoré je pre obyčajné autá príliš drahé. Samozrejmosťou je kráľovský priestor a ultra pohodlné sedadlá. Posádka vzadu sedí až o 28 cm vyššie v porovnaní s limuzínou triedy S. Pri nastupovaní im pomôže vzduchový podvozok, ktorý spustí auto nižšie k ceste, ale to nestačí, Maybach musí byť vždy niečim výnimočný. Spod auta sa preto automaticky vysunú nástupné prahy s hliníkovým povrchom a gumovými protišmykovými pásikmi. Prahy sú pri zadných sedadlách rozšírené a v noci svietia. Ak otvoríte zadné dvere, tak sa do sekundy vysunú a pri rýchlosti nad 15 km/h sa automaticky skryjú. Pri aktivovanom terénnom režime sa z bezpečnostných dôvodov nevysúvajú.

Mercedes-Maybach GLS

Vo vnútri čakajú na posádku dve samostatné sedadlá, ktoré môžu slúžiť aj ako pohodlné kreslo na ležanie. V porovnaní s modelom GLS sú sedadlá posunuté o 30 mm do stredu a 120 mm dozadu, čím vzniká kráľovský priestor. Aj napriek tomu ostal vzadu ešte kufor s objemom 525 l. O kvalitných materiáloch, použitých v interiéri, snáď netreba ani písať. V strednom tuneli medzi sedadlami je odkladací priestor pre 3 fľaše šampanského. Tesne pred odkladacím priestorom sa nachádza MBUX Tablet - ide o 7-palcovú obrazovku, slúžiacu na ovládanie všetkých komfortných prvkov auta. Medzi zadnými sedadlami sa pod dreveným dekórom ukrýva výsuvný držiak na poháre. Samozrejme, posádka má možnosť nastaviť teplotu držiaka a chladiť si tak nápoje. 

Mercedes-Maybach GLS

Zvonku Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic ľahko spoznáme podľa rozmernej prednej masky so zvislými rebrami, nad kapotou sa týči tradičná trojcípa hviezda. Nechýba množstvo chrómových doplnkov, zvýrazňujú napríklad líniu okien a horizontálne chrómové lišty zdobia nielen zadnú časť, ale aj spodné prahy dverí. Luxusné GLS dostalo špeciálne navrhnuté disky s rozmerom 22 resp. 23-palcov. Vzadu si možno všimnúť koncovky výfuku, ktoré ústia do nárazníka a majú v sebe priečne rebro. Ide o typický prvok modelov Mercedes-Maybach. Na výber bude 8 rôznych dvojfarebných lakovaní karosérie. Na cesty sa luxusné SUV dostane v druhej polovici budúceho roku. Cenu zatiaľ môžeme iba odhadovať, ale treba počítať so sumou okolo 200 000 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní