Auto.sk Auto.sk

Novinky

Mazda CX-3 modelového roku 2021 zapne automatické svetlá skôr

Za šera stretávame často autá, ktoré svietia len dennými svetlami. Mazda preto s príchodom crossoveru CX-30 modelového roku 2021 vylepšila automatické svetlá. Úpravou prešlo aj automatické núdzové brzdenie.
Mazda CX-3 modelového roku 2021 zapne automatické svetlá skôr

Mazda CX-3 bola uvedená na trh v roku 2015 a teraz prichádza na európsky trh v mierne vylepšenej verzii modelového roku 2021. V ponuke ostáva jediný motor - benzínový štvorvalec Skyactiv G121 s objemom 2,0 l. Rovnaký výkon 89 kW a krútiaci moment 206 Nm ponúka v spojení so 6-stupňovou manuálnou aj 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Poháňa výlučne kolesá prednej nápravy. Verzia s manuálnou prevodovkou disponuje systémom deaktivácie dvoch valcov pri jazde na nižší výkon. Výsledkom je nižšia spotreba a nižšie emisie v porovnaní s verziou s automatickou prevodovkou.

Mazda

Mazda CX-3 dostala nové predné sedadlá. Vylepšený bola aj multimediálny systém, ktorý štandardne disponuje digitálnym príjmom rádia DAB+ a funkciami Apple CarPlay a Android Auto. Súčasťou štandardnej výbavy je aj vnútorné zrkadlo s automatickou clonou. Pri pohľade zvonku sa nič nezmenilo, novinkou pre CX-3 je akurát lakovanie metalízou Polymetal Grey. 

Menšími úpravami prešli aj asistenčné systémy. Automatické núdzové brzdenie v meste po novom rozozná chodcov aj v noci. Predísť nehode s chodcom alebo aspoň zmierniť jej následky dokáže v rýchlostiach od 10 do 80 km/h. V prípade hroziaceho stretu s autom funguje automatické núdzové brzdenie v rýchlostiach od 4 do 80 km/h. Automatické svetlá sa teraz rozsvietia za šera či počas zníženej viditeľnosti skôr. K dispozícii je už aj 360-stupňový pohľad z kamier na okolie vozidla.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní