Auto.sk Auto.sk

Novinky

Lexus si zaregistroval nový názov. Zrejme sa tak dočkáme plug in hybridu RX 450h+

Lexus si nedávno zaregistroval na európskom patentovom úrade ochrannú známku RX 450h+. Nový názov pravdepodobne znamená SUV RX s plug-in hybridným pohonom. Je to v poradí už druhé označenie 450h+, ktoré nahlásila japonská značka.
Lexus si zaregistroval nový názov. Zrejme sa tak dočkáme plug in hybridu RX 450h+

Žiadosť o registráciu ochrannej známky RX 450h+ predložil Lexus 6. októbra 2020. Aktuálna ponuka Lexusu zahŕňa SUV RX 450h s hybridným pohonom s výkonom 313 koní - nové označenie vyzerá podobne. Kľúčovým prvkom je však symbol plus za písmenom h. Japonci ho nikdy predtým nepoužívali v názvoch svojich vozidiel. Lexus takisto neposkytol žiadne oficiálne informácie o budúcnosti modelu RX. Je však ľahké dospieť k záveru, že dodatočný znak naznačuje prítomnosť hybridného pohonu s rozšírenými schopnosťami. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o pohon typu plug-in, to znamená s väčšou batériou a možnosťou nabíjania zo zásuvky. 

Lexus RX

Až dva plug-in hybridy

Lexus – i keď je priekopníkom hybridného pohonu v prémiovom segmente – doteraz nepoužíval vo svojich automobiloch zo zásuvky nabíjateľné jednotky. Je však známe, že tieto typy systémov sú jedným z pilierov novej stratégie značky v oblasti elektrifikácie. Japonci potvrdili, že pracujú na novom hybride, preto je príchod takéhoto auta len otázkou času. Navyše Lexus si už predtým  zaregistroval označenie 450h+ v prípade menšieho modelu  NX. Preto sa predpokladá, že práve NX 450h+ bude prvým plug-in hybridom značky. Existuje mnoho náznakov, že značka plánuje v krátkom čase predstaviť nie jedno, ale hneď dve autá tohto typu.

Toyota RAV4

Inšpiruje sa Toyotou

Špecifikácie nového plug-in hybridu Lexus ostávajú tajomstvom. Isté náznaky však môžu poskytnúť parametre pohonu, ktoré použila sesterská Toyota nedávno pri modeli RAV4 Plug-in Hybrid. Lexus veľmi pravdepodobne siahne po benzínovo-elektrickom pohone s podobnou architektúrou. Toyota RAV4 Plug-in Hybrid má výkon až 306 koní a zrýchľuje na 100 km/h za 6 sekúnd. Keď je batéria úplne nabitá, môže auto prekonať výlučne na elektromotore vzdialenosť do 75 km a v režime EV pôjde rýchlosťou do 135 km/h. Štandardom v novom modeli Toyoty je aj pohon všetkých kolies AWD-i, pri ktorom je zadná náprava poháňaná iba elektromotorom. V motoristických kuloároch sa šepká, že debut prvého modelu Lexus s plug-in hybridným pohonom možno očakávať už na budúci rok. Japonská značka však žiadne oficiálne termíny neuvádza.

Tagy

Pokračovať v čítaní