Auto.sk Auto.sk

Novinky

Kia Sonet je nové maličké SUV

Domácim trhom pre Sonet bude India, ale postupne sa dostane na mnoho svetových trhov. S nízkoemisným motorom a dobrou bezpečnostnou výbavou by mohol zavítať aj do Európy.
Kia Sonet je nové maličké SUV Kia

Kia ukazuje na prvých skiciach svoje nové malé SUV s názvom Sonet. Nový model mieri na mladých a vždy "pripojených" zákazníkov. Prvé skice odhaľujú malé vozidlo s pomerne masívnymi proporciami. V skutočnosti bude Sonet len o veľmi málo jemnejší a najmä predná časť vozidla na obrázku verne vystihuje realitu. Predná maska v tradičnom tvare "tigrieho nosa" je poznávacím znakom vozidiel Kia. Prelisy na bočných stranách budú menej výrazné, čo naznačil už skôr predstavený koncept. 

Foto: Kia

Spodná hrana okien smerom dozadu stúpa, aby umocnila dojem z klesajúcej strechy. Zadná časť je horizontálne členená, spojené svetlá tvarom kopírujú falošné koncovky výfuku v spodnej časti. Nové SUV bude skutočne malé s dĺžkou pod 4 m. Pre lepšiu predstavu Seat Arona je s dľžkou 4138 mm od novinky o triedu dlhšia.

Foto: Kia

Vo vnútri chce Sonet zaujať digitálnym prístrojovým panelom a najväčším dotykovým displejom vo svojej triede s uhlopriečkou 10,25 palca. Výduchy klimatizácie, okolie radiacej páky, aj časti dverí sú lemované kovovou lištou. V interiéri sa nachádza dvojradový odkladací priestor pre mobilné telefóny. Oficiálne informácie o motoroch a prevodovkách zatiaľ neboli zverejnené. Pod kapotu by sa však mal dostať litrový trojvalec s novou inteligentnou manuálnou prevodovkou z dielne koncernu Hyundai. Spojkový pedál v tomto prípade nie je so spojkou spojený mechanicky, ale elektronicky. Nová prevodovka sa využíva v spojení s mild hybridnými motormi a to isté môžeme očakávať aj v tomto prípade. Použitie nízkoemisného motora naznačuje, že nový Sonet by sa mohol dostať aj do Európy. Bolo by to logické aj vzhľadom na snahu o zníženie flotilových emisií Kie v Európe. Domácim trhom pre Sonet však bude India, kde bude predstavený už 9. augusta. Postupne sa dostane na mnoho svetových trhov, kde Kia pôsobí. Prispôsobená je tomu aj bezpečnosť. Malé SUV dostane 6 airbagov a "množstvo pasívnych, aj aktívnych bezpečnostných prvkov".

Tagy

Pokračovať v čítaní