Auto.sk Auto.sk

Novinky

Kia prezradila slovenskú cenu elektromobilu e-Soul

Kia e-Soul prichádza na slovenský trh v dvoch verziách. Slabšia ponúkne výkon 100 kW a dojazd 277 km, silnejšia disponuje výkonom 150 kW a na jedno nabitie prejde 452 km.
Kia prezradila slovenskú cenu elektromobilu e-Soul

Kia e-Soul prichádza na slovenský trh v dvoch verziách. Slabšia ponúkne výkon 100 kW a dojazd 277 km, silnejšia disponuje výkonom 150 kW a na jedno nabitie prejde 452 km.

Kia už ukázala novú generáciu modelu e-Soul aj na Slovensku priamo na bratislavskom autosalóne. Novinka prichádza do Európy výlučne s elektrickým pohonom, v Amerike je však stále dostupná aj so spaľovacími jednotkami. Elektrický Soul ostal verný svojmu charakteristickému dizajnu. Oproti predchodcovi je o 55 mm dlhší, 30 mm sa na tom podieľa rázvor náprav, 15 mm pridáva dlhší predný previs a zvyšok pripadá na zadný previs karosérie. 

Kia e-Soul
Kia

Kia sa v tlačovej správe chváli technikou, najmä batériami. Tie majú byť o 30 % energeticky účinnejšie (145 Wh/km) ako v prípade najpredávanejšieho elektromobilu v Európe, čím Kórejci zjavne narážajú na Nissan Leaf. Hustota akumulátorových článkov 250 Wh/kg, dosiahnutá novými chemickými vlastnosťami umožňuje uložiť v článkoch až o 25 % väčšie množstvo energie vo vymedzenom objeme než akumulátor končiaceho modelu Soul EV s pomerom 200 Wh/kg. Elektrický Soul prichádza na trh s dvoma batériami. Lacnejšia verzia dostane akumulátor s kapacitou 39,2 kWh a elektromotor s výkonom 100 kW. Na jedno nabitie prejde podľa papierových údajov 277 km.

Kia e-Soul (25 obrázkov v galérii)

Drahšia verzia dostane batériu s kapacitou 64 kWh a elektromotor s výkonom 150 kW. Nový e-Soul vďaka nemu zrýchli na 100 km/h v priebehu 7,9 s a na jedno nabitie prejde trasu dlhú 452 km. Obe batérie možno dobiť z kapacity 20 % na 80 % za 42 minút pri využití 100 kW rýchlonabíjačky. Kia už stihla počas autosalónu prezradiť aj slovenskú cenu e-Soulu. K dispozícii bude v dvoch stupňoch výbavy - Gold a Platinium. Cenníkovú cenu môžeme považovať za konečnú a už ju nenavýši ďalšia príplatková výbava. Zdvihnúť o 500 eur ju môže jedine príplatok za perleťový/metalický lak. Najlacnejšia verzia Gold so slabším motorom a batériou s nižšou kapacitou stojí 35 690 eur. Na druhej strane ponuky je výbava Platinium so silnejšou motorizáciu. Kia si za ňu pýta 41 290 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní