Auto.sk Auto.sk

Novinky

Kia predstavila nové SUV Seltos

Nové kompaktné SUV predstavila Kia v Indii, keďže na tento trh vstupuje. Seltos sa však bude predávať v krajinách po celom svete.
Kia predstavila nové SUV Seltos

Nové kompaktné SUV predstavila Kia v Indii, keďže na tento trh vstupuje. Seltos sa však bude predávať v krajinách po celom svete.

Kia vstupuje na indický trh, a aj preto predstavila nové malé SUV práve v Dillí. Pre nás je nový model Seltos zaujímavý preto, lebo ide o globálny model a dostane sa na trhy po celom svete. Kompaktné SUV zatiaľ môžeme vidieť iba na niekoľkých fotografiách. Vpredu síce dostalo masku s tvarom "tigrieho nosa", podľa čoho identifikujeme značku Kia, ale zároveň je širší a iný, ako sme zvyknutí v prípade ďalších vozidiel Kia. Predné svetlá tiež dostali nový tvar. Výrazné sú aj smerovky pod nimi. Všetky svetlá, vrátane hmlových, využívajú techniku LED. Vzhľad prednej časti dotvárajú výrazné strieborné prvky, ktoré ostro kontrastujú s červeným lakom. Vzadu sa dizajnéri pokúsili navodiť dojem športového auta dvojicou falošných výfukov a difúzorom.

Kia Seltos

K fotografiám interiéru sme sa zatiaľ nedostali, ale videli sme ho na prvej skici, a aj v livestreame z predstavenia. Dominantným prvkom je 10,25-palcový dotykový displej, položený na palubnej doske. Na viacerých častiach interiéru majú svoje miesto kontrastné červené prvky, ale aj hliníkové detaily. Na prvý pohľad vidno, že nejde len o lacné riešenia pre menej rozvinuté trhy. Kia chce s autom určite uspieť aj medzi náročnejšími zákazníkmi. Výbava, rovnako ako celé auto, je zameraná na mladých a technologicky založených ľudí. Aj preto v aute nechýbajú možnosti konektivity, prémiový audiosystém Bose, ale aj príplatkový 8-palcový head up displej.

Kia Seltos (9 obrázkov v galérii)

Základné informácie sme sa dozvedeli už aj o motoroch. Ich ponuka sa bude líšiť v závislosti od jednotlivých trhov a nie každý motor bude dostupný v každej krajine. Benzínový turbom prepĺňaný agregát 1,6 T-GDI s výkonom 130 kW je typickým príkladom motora, ponúkaného v Európe. Ponuku doplní ešte atmosférický benzínový motor 2,0 l s výkonom 110 kW. Nafta bude zastúpená najslabším motorom v ponuke 1,6 l s výkonom 100 kW. Počas livestreamu však predstavitelia značky spomenuli aj benzínový motor 1,4 T-GDI, s ktorým pôjde Seltos na indický trh. Ponuka prevodoviek sa bude tak isto na jednotlivých trhoch líšiť. Na výber bude CVT prevodovka, 6-stupňový automat a 7-stupňová dvojspojková prevodovka (typická pre Európu). Nová Kia Seltos sa bude podľa všetkého spoliehať na pohon predných kolies. Konkrétne špecifikácie sa však dozvieme až po uvedení na jednotlivé trhy. Vyrábať sa bude v indických závodoch Anantapur District a Andhra Pradesh, ale aj v kórejskom Kwangdžu. Na globálne trhy sa dostane ešte v tomto roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní