Auto.sk Auto.sk

Novinky

Kia modernizovala Rio, dostane mild hybridné jednotky

Kórejci sa chvália novou mild hybridnou jednotkou a inteligentnou manuálnou prevodovkou.
Kia modernizovala Rio, dostane mild hybridné jednotky

Štvrtá generácia modelu Rio prešla niekoľkými úpravami s cieľom omladiť model. Vpredu má nový širší nárazník s upraveným plastom v okolí hmloviek. Zmenou prešiel aj "tygrí nos", ktorý je viditeľne nižší, dizajnéri tradične upravili aj vzhľad predných Full LED svetlometov. Prekvapením nie je ani rozšírenie ponuky lakovaní a kolies. Rio si už budú môcť záujemcovia objednať aj v šedej farbe Perennial Grey a modrej Sporty Blue a so 16-palcovými 8-lúčovými kolesami. 

Foto: Kia

V interiéri sa pokúsila automobilka zlepšiť dojem z kvality materiálov. Najviditeľnejšou novinkou je 8-palcový dotykový displej, plne digitálneho prístrojového panelu sme sa však po vzore ostatných modelov nedočkali. Medzi tradičnými budíkmi tak nájdeme iba menší 4,2 palcový displej.

Foto: Kia

Rio sa stalo prvým modelom značky s novou mild hybridnou jednotkou, označovanou názvom EcoDynamics+. Spolieha sa na 48V mild hybridný systém a benzínový trojvalec 1,0 T-GDi. Hlavnou úlohou mild hybridu je získavať energiu rekuperáciou pri brzdení a následne pomôcť motoru. Výsledkom je nárast krútiaceho momentu o 16 % na 200 Nm v prípade silnejšej verzie. Výkon motora sa nezmenil a Rio tak ponúkne maximály výkon 73 kW v prípade slabšej verzie a 88 kW v prípade silnejšej. Novinkou pre Kiu celkovo je nová inteligentná manuálna prevodovka iMT. Spojka nie je ovládaná priamo mechanicky, ale elektronicky. Podľa Kie sa tým podarilo dosiahnuť lepšiu efektívnosť pohonnej jednotky. Alternatívou k 6-stupňovej manuálnej prevodovke je príplatková 7-stupňová dvojspojková prevodovka. Modernizovaná Kia Rio sa na európske cesty dostane už v treťom štvrťroku 2020.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní