Auto.sk Auto.sk

Novinky

Keď Audi RS 4 nestačí, prichádza ABT RS4-S

Úpravca ABT prináša tradične lepší výkon, zrýchlenie, zvuk, ale nezabudol ani na vyšperkovanie dizajnu.
Keď Audi RS 4 nestačí, prichádza ABT RS4-S ABT

Audi RS 4 len nedávno prešlo modernizáciou a už si naň posvietil dvorný úpravca Audi, spoločnosť ABT. Výsledkom je ABT RS4-S, ktoré získalo viacero aerodynamických prvkov aj vyšší výkon. V kolonke maximálny výkon mu svieti údaj 375 kW, čo je o 44 kW viac oproti štandardnej verzii a krútiaci moment vzrástol o 60 Nm na 660 Nm. Lepšie parametre priniesla nová riadiaca jednotka ABT Engine Control. Pre dobré fungovanie nového softvéru bolo potrebné spraviť aj menšie úpravy na saní. Ruka v ruke s výkonom sa zlepšila aj akcelerácia a upravené vozidlo vystrelí na rýchlosť 100 km/h v priebehu 3,9 s. Komu sa zdá málo, môže siahnuť po ešte ostrejšej úprave ABT Power S, ktorá s Audi RS 4 vydoluje výkon 390 kW a krútiaci moment 680 Nm. Na požiadanie môže byť maximálna rýchlosť tejto verzie odblokovaná na 300 km/h.

ABT

Mnohí sa chcú svojím špeciálnym autom odlíšiť nielen výkonom, ale aj vzhľadom. Práve pre nich je určený balík ABT Aerokit. Predný spojler vystupuje dopredu a nechýba na ňom nápis RS4-S. Medzi ďalšie detaily patria "čepele" po stranách nárazníka na úpravu prúdenia vzduchu a chýbať nemôžu ani otvory na chladenie priestoru kolies, zvýraznené karbónovou plutvou.

ABT

Súčasťou balíka je aj zadný spojler z uhlíkových vlákien vystužených plastom. O poriadny zvuk sa postará výfukové potrubie s veľkou koncovkou s priemerom 102 mm. Vzhľad vozidla dokončujú 21-palcové kolesá ABT SPORT GR. Úpravou prešiel aj nastaviteľný podvozok.

ABT

Ak si to niekto náhodou nevšimne zvonku, tak interiér vozidla upozorňuje logami a nápismi, že sedíte v špeciálnom aute. Za príplatok si možno objednať viacero prvkov z uhlíkových vlákien vrátane škrupinových sedadiel, povrchu palubnej dosky a volantu. Výsledkom úprav je mimoriadne rýchle kombi, na ktorom výkon vidieť, počuť aj cítiť.  

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní