Auto.sk Auto.sk

Novinky

Jaguar pri facelifte modelu F-Pace počúvol zákazníkov

Upravený vzhľad, luxusnejší interiér a širokú ponuku motorov prináša modernizovaná verzia Jaguaru F-Pace.
Jaguar pri facelifte modelu F-Pace počúvol zákazníkov

Nové nárazníky, nové svetlá, väčšia maska a upravený tvar kapoty vystihujú hlavné zmeny na modernizovanom SUV F-Pace. V interiéri je zmien trochu viac a nejdeme všetko podrobne rozpisovať, lebo je to veľmi pekne ukázané vo videu nižšie. Hlavný dôraz kládol Jaguar v interiéri na požiadavky zákazníkov, ktorí kritizovali hlavne tri oblasti - tvrdé plasty, málo odkladacích priestorov a infotainment.

Jaguar

"V aute nie sú žiadne lacné plasty. Komfort interiéru je ako krieda a syr (v porovnaní s predchodcom)", komentoval zmeny dizajnér interiéru, Alister Whelan pre portál Autocar. Výraz "krieda a syr" je používaný pre porovnanie diametrálne odlišných vecí, u nás sa podobne používa výraz "noc a deň". F-Pace sa teraz môže pochváliť volantom z modelu I-Pace, opierkami hlavy z Range Roveru a novým ovládačom automatickej prevodovky.

Vynovený F-Pace ponúkne tri benzínové a tri naftové pohonné jednotky. Všetky sú kombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies a s výnimkou benzínového štvorvalca s objemom 2,0 l sú elektrifikované. Dva naftové štvorvalce s objemom 2,0 l, naftový šesťvalec 3,0 l a benzínový šesťvalec 3,0 l sa spoliehajú na mild hybridnú techniku. Produkujú výkon v rozmedzí od 163 do 400 k (benzínový šesťvalec). Na vrchole ponuky je ešte o niečo silnejší plug in hybrid s výkonom 404 k. Základom je v tomto prípade prepĺňaný benzínový štvorvalec, ktorému pomáha prídavný elektromotor. Na 100 km/h zrýchli plug in hybrid v priebehu 5,3 s. Na jedno nabitie prejde 53 km. Cena vynoveného Jaguaru F-Pace bude na domácom britskom trhu štartovať na úrovni 40 860 libier, v prepočte približne 44 300 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní