Auto.sk Auto.sk

Novinky

Hyundai ukázal prvé foto i20 N. Vypočujte si jeho zvuk

Hyundai zverejnil prvé dve fotografie, ktoré len čiastočne odhaľujú nový ostrý model i20 N. Ako ochutnávku k nim pridal aj zvukovú nahrávku.
Hyundai ukázal prvé foto i20 N. Vypočujte si jeho zvuk Hyundai

Hyundai prináša prvú ukážku svojho najnovšieho výkonného modelu, ktorým je úplne nový i20 N. Tento hot hatch je pripravený aj na jazdu na pretekárskej dráhe, vychádza z novej generácie modelu i20 a je inšpirovaný rely autom i20 WRC.

Rovnako ako ostatné modely Hyundai N, aj nový Hyundai i20 N má ponúknuť výkon a adrenalín za volantom. Táto novinka rozširuje rodinu ostrých N modelov v Európe, ktoré doteraz tvorili i30 N a i30 Fastback N.

Hyundai

Dizajn úplne nového modelu i20 N sa vyznačuje vzhľadom, založeným na novej dizajnovej identite Hyundai Sensuous Sportiness. Nový štýl dizajnu sme mohli spoznať vďaka novému Tucsonu. Prednej časti dominuje väčší otvor na prívod vzduchu pre turbomotor a chladenie bŕzd. Vozidlo má 18-palcové kolesá so sivou matnou povrchovou úpravou a brzdovými strmeňmi značky N, rovnako ako jedinečné bočné prahy, ktoré podčiarkujú jeho športovú charakteristiku. Výrazný zadný spojler zlepšuje aerodynamiku vozidla a sľubuje zábavu za volantom na akejkoľvek ceste a za každého počasia.

DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black. Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i20 N budú zverejnené v blízkej budúcnosti.

Tagy

Pokračovať v čítaní