Auto.sk Auto.sk

Novinky

Hyundai prezradil slovenské ceny hybridnej Kony a elektrického Ioniqu

Najdôležitejšou informáciou, ktorú sme sa dozvedeli v stánku Hyundaiu na autosalóne v Nitre, sú ceny modelov Kona Hybrid a Ioniq BEV.
Hyundai prezradil slovenské ceny hybridnej Kony a elektrického Ioniqu

Najdôležitejšou informáciou, ktorú sme sa dozvedeli v stánku Hyundaiu na autosalóne v Nitre, sú ceny modelov Kona Hybrid a Ioniq BEV.

V prvý deň konania nitrianskeho autosalónu zverejnil Hyundai počas tlačovej konferencie cenníky dvoch svojich výstavných noviniek. Tými sú mestské SUV Kona s hybridným pohonom a vynovený čisto elektrický model Ioniq.

Hyundai Kona Hybrid

Kona Hybrid je kombináciou benzínového štvorvalca 1,6 GDI s výkonom 77 kW (105 k) a elektromotora s výkonom 32 kW (43,5 k). Vďaka tomu má vozidlo dosiahnuť nielen slušnú dynamiku jazdy, ale aj nízku v spotrebe. Hybrid je v ponuke v dvoch stupňoch výbavy.  Vo výbave Family je zahrnutá k dispozícii 6-stupňová dvojspojková automatická prevodovku DCT, 16-palcové zliatinové disky kolies, LED denné svetlá či lak Galactic Grey. Komfort vodičovi a posádke poskytne vyhrievanie volantu a predných sedadiel, automatická klimatizácia, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, predné a zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. Výbava Style ponúkne navyše viacero asistenčných systémov, adaptívny tempomat bezkľúčové štartovanie, head up displej a multimediány systém s väčšou 10,25-palcovou dotykovou obrazovkou. Okrem toho ponúka Hyundai aj niekoľko príplatkových prvkov výbavy ako panoramatické strešné okno, metalický lak, či elektricky sklopné spätné zrkadlá.

Hyundai Ioniq BEV

Nový elektrický Ioniq BEV prináša okrem dizajnových zmien a bohatšieho balíku bezpečnostných systémov najmä väčšiu batériu (38,3 kWh) a dojazd až do 311 km. Podobne ako Kona, aj elektrický Ioniq je k dispozícii v dvoch výbavách.

Výbava Electric obsahuje redukčnú prevodovku s elektronickým ovládaním „Shift by Wire“, ohrev batérií pri nízkych teplotách, rekuperačný systém s nastavením intenzity rekuperácie pri brzdení. Vozidlo jazdí na 16-palcových kolesách s LED denným svietením a zadnými kombinovanými LED svetlami. Bez príplatku je k dispozícii pastelový lak Polar White. Na batériu poskytuje výrobca záruku na 8 rokov, resp. 200 000 km. 

Electric+, druhý stupeň výbavy modelu Ioniq, prináša navyše predné Bi-LED svetlomety, chrómové exteriérové doplnky, Safety Pack so systémom monitorovania mŕtveho uhla BCW a systém, upozorňujúci na vozidlá blížiace sa zboku pri cúvaní, asistent sledovania dopravných značiek, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou LFA, ambientné osvetlenie interiéru, kovové pedále, elektricky sklopné predné zrkadlá, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“ aj vyhrievanie zadných sedadiel. Stredovému panelu dominuje 10,25-palcový LCD s integrovanou navigáciou, správnu zvukovú kulisu zabezpečí prémiový audiosystém Infinity s externým zosilňovačom a osem reproduktorov. Za príplatok je možné Ioniq dovybaviť už len strešným oknom (1 000 €), metalickým lakom (590 €) a balíkom Premium Pack.

Fotografie z autosalónu zverejníme v osobitnom článku v krátkom čase.

Tagy

Pokračovať v čítaní