Auto.sk Auto.sk

Novinky

Genesis predstavil nové SUV GV70, konkurenta pre Q5, X3 a GLC

Nové SUV by sa malo stať nosným modelom značky pri vstupe na európsky trh.
Genesis predstavil nové SUV GV70, konkurenta pre Q5, X3 a GLC Genesis

Genesis plánoval veľký vstup na európsky trh už v tomto roku, ale je možné, že sa tak stane až v budúcom. Luxusná značka, patriaca do koncernu Hyundai Motors, teraz predstavila svoj v poradí piaty model a druhé SUV GV70. Konkurent pre Mercedes GLC, BMW X3 a Audi Q5 bude patriť medzi nosné modely značky v Európe.

Na novom SUV vidno už na prvý pohľad, že sa chce radiť k "lepšej spoločnosti". Zároveň dizajnom kopíruje väčšieho súrodenca GV80. Minimalistickému interiéru dominujú čisté plochy, oblé línie a dvojramenný volant s veľkou stredovou časťou, čím trochu vybočuje z dnešných trendov.

Genesis

Pohonné jednotky nového SUV zatiaľ nepoznáme. Vychádzať však môžeme z modelu G70, ktorý je postavený na rovnakej platforme. O pohon by sa podľa toho mal starať naftový motor s objemom 2,2 l a s výkonom 149 kW. Benzínovou alternatívou by mal byť štvorvalcový dvojliter s výkonom 186 kW. Silnejšia verzia Sport (červený model na fotkách) sa bude môcť spoľahnúť na motor V6 Turbo s objemom 3,3 l a s výkonom 272 kW. Všetky motory by mali štandardne poháňať kolesá zadnej nápravy, za príplatok aj všetky štyri kolesá. V budúcom roku by mal ponuku rozšíriť ďalší model, konkrétne kombi verzia už skôr predstaveného Genesisu G70. Nové kombi bude určené primárne pre európsky trh. V horizonte niekoľkých rokov pribudnú do portfólia značky aj nové elektromobily. Prvý je v pláne už v budúcom roku.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní