Auto.sk Auto.sk

Novinky

Generálna modernizácia: Škoda vylepší celý zástup modelov po vzore Octavie

Najviditeľnejšou zmenou bude nový volant z Octavie. Vylepšenia sa dotknú technológií aj motorov.
Generálna modernizácia: Škoda vylepší celý zástup modelov po vzore Octavie

Česká automobilka sa rozhodla nasadiť celý zástup vylepšení na väčšinu svojich modelov. Hromadná modernizácia sa prakticky nedotkne Octavie. Tá je nová a požičia mnohé prvky a technológie ostatným modelom. Modely Karoq, Kodiaq a Superb dostanú novú generáciu infotainmentu MIB3 s digitálnou asistentkou Laurou, v praxi ide o pokročilé hlasové ovládanie, fungujúce v šiestich jazykoch vrátane češtiny. 

Funkcia Personalizácia 2.0 umožní užívateľom komfortné presadnutie z jedného auta do druhého. Stačí sa v novom aute prihlásiť prostredníctvom účtu Škoda Connect a vozidlo automaticky prispôsobí všetky užívateľské nastavenia. Touto funkciou sa po novom pochváli Superb, Kodiaq, Karoq, Kamiq a Scala. Panoramatický kamerový systém modelu Kodiaq sa dostane do Superbu a Karoqu.

Podobne ako nová Octavia dostávajú aj Superb, Kodiaq a Karoq konektory USB-C, pričom jeden z nich môže byť za príplatok umiestnený do vnútorného spätného zrkadla.

Fabia, Scala, Kamiq a Karoq dostanú aktualizovaný softvér bezkľúčového systému s cieľom zvýšiť jeho bezpečnosť. Po piatich minútach bez pohybu kľúča sa bezkľúčový prístup deaktivuje. Scala a Kamiq dostanú aj príplatkový systém rozpoznávania dopravných značiek. Vynovené modely spoznáme na prvý pohľad zrejme len zvnútra. Jedinou ohlásenou dizajnovou zmenou je totiž nasadenie nového dvojramenného volantu z Octavie. Multifunkčná verzia volantu má nové usporiadanie tlaćidiel a dokáže ovládať 14 rôznych funkcií. Objavi sa v interiéroch Fabie, Scaly, Karoqu, Superbu a Kodiaqu.

Foto: Škoda

V ponuke modelu Fabia sa opäť objaví kombinácia benzínového trojvalca 1,0 TSI s výkonom 70 kW a dvojspojkovej DSG prevodovky. V priebehu tohto roku v modeloch Scala, Kamiq, Karoq, Superb a Kodiaq budú postupne nahrádzané súčasné motory novšími verziami Evo. Niektoré z nich už poznáme napríklad z novej Octavie.
 

Pokračovať v čítaní