Auto.sk Auto.sk

Novinky

Fotografie modernizovanej Kie Sorento už kolujú na internete.

Na prvých nekvalitných fotkách nás zaujal vzhľad prednej časti a hlavne interiér.
Fotografie modernizovanej Kie Sorento už kolujú na internete.

Na prvých nekvalitných fotkách nás zaujal vzhľad prednej časti a hlavne interiér.

Prvá polovica cyklu tretej generácie Kie Sorento sa pomaly blíži ku koncu. Kórejská automobilka preto už onedlho predstaví modernizovanú verziu tohto SUV. Na automobilových fórach a sociálnych sieťach už dnes kolujú fotografie vylepšeného Sorenta. Predná časť s novou maskou v tvare tigrieho nos a s LED svetlami sa veľmi podobá na v lete predstavenú Kiu Seltos.

Zadná časť Sorenta už so Seltosom veľa spoločné nemá. Svetlá sú zložené zo zvislých segmentov a odlišujú sa od dnešného trendu spájať zadné svetlá do jedného celku. Podľa všetkého bolo Sorento nafotené v Kórei a vzhľad európskej verzie môže byť trochu odlišný. Kia predstaví svoje SUV v polovici februára na domácom trhu, európsky debut logicky vychádza na marcový autosalón v Ženeve.

Najviac nás na vozidle zaujal interiér. Aj keď kvalita fotografie môže skresľovať, hneď na prvý pohľad sa zdá, že si Kia dala veľmi záležať na materiáloch a vzhľade. Digitálny prístrojový panel je spojený s dotykovým displejom, na ktorom nechýbajú otočné ovládače. Tesne pod ním by medzi výduchmi ventilácie mal byť panel na ovládanie klimatizácie. Na ovládanie automatickej prevodovky poslúži kruhový ovládač na stredovom tuneli.

Kia Sorento - facelift (3 obrázky v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní