Auto.sk Auto.sk

Novinky

Fotky nového BMW M3 a M4 unikli pred premiérou

Veľké obličky na prednej maske nie sú prekvapením. Ostré modely prídu s pohonom všetkých kolies, ale aj s manuálnou prevodovkou a pohonom zadných kolies.
Fotky nového BMW M3 a M4 unikli pred premiérou

Oficiálna premiéra vozidiel BMW M3 a M4 sa uskutoční v stredu 23.9., už teraz však na internete kolujú oficiálne fotografie. Ostrý model M3 sa ukazuje na fotkách v zelenej farbe, M4 vo výraznom žltom lakovaní. Vzhľad vozidiel nie je veľkým prekvapením. Obe dostali obrovské obličky v prednej časti po vzore konceptu i4. Ich tvar sa prenáša aj do prednej kapoty.

Zadná časť vozidiel je veľmi podobná. Dominantným prvkom je veľký difúzor so štyrmi koncovkami výfuku. Nad kufrom je malá čierna odtrhová hrana. Odlišným prvkom sú zadné svetlá. Prvýkrát v histórii budú modely M3 a M4 k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies. Kombinovaný bude s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Fanúšikovia zadokoliek a driftovania však nemusia smútiť. BMW sa nevzdáva ani verzie s manuálnou prevodovkou a pohonom zadných kolies. Pod kapotu by sa mal dostať radový šesťvalec twin-turbo s objemom 3,0 l a s výkonom 353 kW. Silnejšia verzia Competition sa pochváli výkonom navýšeným na 375 kW. 

Presné parametre ešte musí potvrdiť automobilka v rámci oficiálneho predstavenia nových modelov. Neskôr sa dočkáme aj kombi verzie M3 Touring. Nebude to však hneď, keďže je ešte len v prvých fázach testovacieho a vývojového programu. Viac informácií prinesieme po oficiálnej premiére.

Zdroj: BMW Blog

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní