Auto.sk Auto.sk

Novinky

Ford Puma Titanium X chce lákať na svoju výbavu

Verzia Titanium X sa odlišuje dizajnovými prvkami. Hlavnou výhodou však majú byť prvky výbavy, ktoré pre daný segment nie sú bežné.
Ford Puma Titanium X chce lákať na svoju výbavu

Verzia Titanium X sa odlišuje dizajnovými prvkami. Hlavnou výhodou však majú byť prvky výbavy, ktoré pre daný segment nie sú bežné.

Nový crossover Ford Puma bol prvýkrát predstavený koncom júna, verejnosť ho prvýkrát uvidí už o pár dní na autosalóne vo Frankfurte. Po jeho boku bude vystavená aj na výbavu bohatá verzia Puma Titanium X. Ako prvý Ford dostane Puma Titanium X odnímateľné a umývateľné poťahy sedadiel. Odnímateľné poťahy sedadiel, ktoré možno prať v práčke, sú vybavené elegantným integrovaným systémom zipsov, vďaka ktorým ich možno jednoducho sňať jednou rukou. 

Novinkou v segmente sú sedadlá s bedrovou opierkou s funkciou masáže. Elektronicky nastaviteľné sedadlá sa ovládajú tlačidlami, sú vybavené masážnym systémom s tromi vakmi a s nastaviteľnými smermi otáčania a tromi úrovňami intenzity. Nafukovacie vaky tiež umožňujú postupné nastavenie tvaru hornej, strednej a dolnej časti operadla sedadla. Vodič a spolujazdec môžu jemne doladiť svoju polohu na sedadle pre čo najväčší komfort. Súčasťou výbavy sú prvky ako bezdrôtové nabíjanie telefónu, dvere batožinového priestoru s funkciou otvárania bez rúk, ktoré sú novinkou v segmente a prémiový audiosystém B&O.

Interiér modelu Puma Titanium je vylepšený volantom s imitáciou kože, dekormi okolo ukazovateľov a prístrojovej dosky s imitáciou dreva a textilnými panelmi na vnútornej strane dverí. „Chceli sme, aby ste sa v modeli Puma Titanium X cítili príjemne a pohodlne ako doma, a preto sme použili také farby, povrchové úpravy a celkové vyhotovenie interiéru, ktoré odráža toto prostredie,“ uviedla Sonja Vandenberk, hlavná dizajnérka farieb a materiálov spoločnosti Ford of Europe.

Ford Puma Titanium X (8 obrázkov v galérii)

Exteriér verzie Titanium X sa vyznačuje vysokolesklým čiernym povrchom a chrómovými prvkami, dizajnom včelieho plástu na mriežke chladiča a na rámikoch hmlových svetiel, ktoré sú integrované do funkčných predných nasávacích otvorov. Rovnaká úprava sa nachádza na bočných prahoch, zatiaľ čo zadný difúzor a spodný ochranný kryt sú zvýraznené sivým kovom. Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá vo farbe karosérie obsahujú integrované smerové svetlá a svetlá na nastupovanie, ktoré po otvorení dverí osvetľujú priestor pri dverách.

Viac o motoroch a praktickom kufri nového Fordu Puma sa dozviete v nasledujúcom článku.

Tagy

Pokračovať v čítaní