Auto.sk Auto.sk

Novinky

Ford ohlásil elektrifikáciu Fiesty a Focusu

Ford zatiaľ nasadí do dvojice modelov mild hybridný pohon. Postupne však plánuje elektrifikovať všetky modely od Fiesty po Transit.
Ford ohlásil elektrifikáciu Fiesty a Focusu

Ford zatiaľ nasadí do dvojice modelov mild hybridný pohon. Postupne však plánuje elektrifikovať všetky modely od Fiesty po Transit.

Nie je to tak dávno, keď automobilky hovorili o veľkej elektrifikácii svojich modelov a vo svojich tlačových správach sa predbiehali v tom, kto ohlási viac pripravovaných elektrifikovaných vozidiel. Dnes je "prvé kolo" elektrifikácie v plnom prúde. Vozidlá dostávajú najjednoduchšiu formu elektrifikovaného pohonu, ktorým je mild hybrid. Systém, pracujúci s napätím 48 V, rekuperuje energiu pomocou štartér generátora, spojeného s motorom prostredníctvom remeňa. Pri akcelerácii pomáha spaľovaciemu motoru iba mierne a nie je schopný čisto elektrickej jazdy. Umožňuje však jazdu s vypnutým motorom v situáciách, keď šofér netlačí na plynový pedál.

Nové logo Ford Hybrid.

Najnovšie využitie mild hybridu ohlásil Ford. Montovať ho začne v modeloch Focus a Fiesta, kde bude štartér generátor spolupracovať s benzínovým trojvalcom 1,0 EcoBoost. Spojenie spaľovacieho motora so štartér generátorom umožnilo konštruktérom zvýšiť výkon motora 1,0 L EcoBoost. Za zvýšením výkonu sa skrýva menšie oneskorenie funkcie turba, čo im umožnilo jeho zväčšenie.

„Naše nové modely Fiesta a Focus EcoBoost Hybrid sú príkladom záväzku spoločnosti Ford priniesť našim zákazníkom nové ekologickejšie vozidlá, sofistikované technológie a hodnotné služby. V Amsterdame predstavíme budúci týždeň mnoho ďalších príkladov,“ povedal Steven Armstrong, prezident Fordu pre Európu, Blízky východ a Afriku.

Presné parametre novej pohonnej jednotky ešte nepoznáme, Focusom a Fiestou sa však elektrifikácia vozidiel značky Ford nekončí. Postupne dostanú nejakú formu elektrifikovaného pohonu - mild hybrid, hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil - všetky vozidlá značky od Fiesty až po Transit.

Tagy

Pokračovať v čítaní