Auto.sk Auto.sk

Novinky

Faceliftovaný Mercedes Marco Polo Activity dostal nový motor

Modernizácia modelu priniesla viacero zmien. Najzásadnejšou je nový naftový štvorvalec. Výkonom sa zaradí na vrchol ponuky.
Faceliftovaný Mercedes Marco Polo Activity dostal nový motor

Modernizácia modelu priniesla viacero zmien. Najzásadnejšou je nový naftový štvorvalec. Výkonom sa zaradí na vrchol ponuky.

Na jar tohto roku bude kompaktný automobil na voľný čas s hviezdou prvýkrát k dispozícii ako variant s výkonom 176 kW (239 k). Nová vrcholová motorizácia poskytuje maximálny krútiaci moment 500 Nm. V akceleračnej fáze je na krátky čas k dispozícii ďalších 30 Nm navyše. Marco Polo Activity 300 d vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 210 km/h. S modernizáciou modelu sú k dispozícii tieto výkonové stupne: 250 d s výkonom 140 kW (190 k), 220 d s výkonom 120 kW (163 k), 200 d s výkonom 100 kW (136 k) a 170 d s výkonom 75 kW (102 k). Základná motorizácia sa dodáva v kombinácii s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a pohonom predných kolies. Ostatné motory sú spojené s automatickou prevodovkou 9G-Tronic a náhonom na zadné kolesá, na želanie je k dispozícii aj náhon na všetky kolesá.

Vonkajším poznávacím znakom modernizácie modelu je novonavrhnutá maska chladiča. Hviezda Mercedes je umiestnená v strede masky chladiča a obklopujú ju tri lamely s čiernym reliéfom. Maska chladiča sa na želanie dodáva s pochrómovaním. Od októbra vylepší vzhľad modelu nový zadný nárazník a obloženie spodku vozidla. 

V rovnakom termíne pribudne do výbavy vzduchové pruženie Airmatic. Prepínačom Dynamic Select na stredovej konzole si vodič môže jednoducho a rýchlo vybrať z troch rôznych jazdných programov. Pri jednom programe sa vozidlo zdvihne až o 35 milimetrov pri rýchlosti do 30 km/h. V rámci programu Šport sa vozidlo zníži až o 10 milimetrov a pri programe Komfort ostane vozidlo v štandardnej výške. Tlmenie sa reguluje individuálne na každom kolese.

Prvýkrát ponúkne Mercedes v tomto vozidle aktívny asistent brzdenia, novinkou pre Marco Polo Activity je aj adaptívny tempomat Distronic. Digitálne vnútorné zrkadlo zas šoférovi pomôže v prípade, keď je batožinový priestor naplnený až po strechu. Klasickým pákovým prepínaním clony zrkadla je možné prepnúť digitálne vnútorné zrkadlo z kamerového režimu na analógový pohľad, čo umožní pohľad do obytného priestoru.

Tagy

Pokračovať v čítaní