Auto.sk Auto.sk

Novinky

Elektromobil Honda e dostal slovenskú cenovku

S predajom na Slovensku sa začne vo vybraných autorizovaných dealerstvách v lete 2020. K dispozícii bude lacnejšia a slabšia verzia, aj výkonnejšia verzia s bohatšou výbavou.
Elektromobil Honda e dostal slovenskú cenovku

S predajom na Slovensku sa začne vo vybraných autorizovaných dealerstvách v lete 2020. K dispozícii bude lacnejšia a slabšia verzia, aj výkonnejšia verzia s bohatšou výbavou.

Po septembrovom predstavení sériovej verzie elektromobilu Honda e vo Frankfurte spoločnosť Honda Motor Europe Ltd. Slovensko zverejňuje oficiálne informácie o jeho cene. Ceny modelu Honda e začínajú na 26.990 € (po odrátaní štátnej dotácie 8 000 eur) za 100 kW verziu. Vyhotovenie „Advance“ s rozšírenou výbavou a motorom s výkonom 113 kW, bude k dispozícii za cenu 29.990 € (po odrátaní štátnej dotácie 8 000 eur). Honda e bude na Slovensku k dispozícii od leta 2020 vo vybraných autorizovaných dealerstvách.

Honda e je prvý produkčný elektromobil s batériami, ktorý značka Honda v Európe predstavila. Ide o ďalší krok značky smerom k jej vízii, že 100 % jej vozidiel predaných v Európe v roku 2022 bude elektrifikovaných.


Patrik Šolc, obchodný riaditeľ a Country Manager spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. Slovensko, k tomu uviedol: „Sme veľmi radi, že môžeme potvrdiť zahájenie predaja a slovenské ceny modelu Honda e. Od predstavenia prototypu zaznamenala Honda nadšené prijatie v celej Európe a už teraz registruje vyše 40 000 predbežných záujemcov. Model Honda e je stelesnením úsilia značky v oblasti elektrifikácie.“

Honda e

Honda e je model vyvinutý so zameraním na jednoduchosť dizajnu a použiteľnosti. Čisté vonkajšie línie zvýrazňuje kamerový systém bočných spätných zrkadiel, ktorý tradičné bočné spätné zrkadlá nahrádza kompaktnými kamerami. Vďaka systému bočných spätných kamier mohli dizajnéri vytvoriť takmer plynulý prechod medzi čelným sklom a predným stĺpikom. V modernej kabíne je zabudovaná digitálna palubná doska novej generácie s piatimi obrazovkami a prepojený informačno-zábavný systém. Najväčšiu plochu širokej digitálnej prístrojovej dosky Hondy zaberajú dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky. Slúžia ako primárne informačné a zábavné displeje a predstavujú množstvo aplikácií a súvisiace informačné a zábavné služby.

Honda e je vybavená výkonným elektrickým motorom, ktorý je k dispozícii s dvoma výkonmi 100 kW (136 koní) alebo 113 kW (154 koní) a s krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh poskytuje dojazd 220 km na jedno nabitie, ideálne pre každodenné mestské dochádzanie. Funkcia rýchleho nabíjania tiež umožňuje dobitie na 80 % kapacity za 30 minút. Pohon zadných kolies umožňuje väčšiu manévrovateľnosť prednými kolesami. Výsledkom je polomer zatáčania približne 4,3 metra.

Medzi funkcie elektromobilu patrí regulácia nabíjania akumulátora a monitorovanie dojazdu. Výsledky vyhľadávania nabíjacích staníc a navigácie sa do auta môžu odoslať z mobilného zariadenia. Do Hondy e sa dá dostať aj pomocou digitálneho kľúča, ktorý umožňuje automobil zamknúť a odomknúť pomocou aplikácie pre smartfóny.

zdroj: Honda

Tagy

Pokračovať v čítaní