Auto.sk Auto.sk

Novinky

Elegantný Renault Arkana mieri do Európy

Renault modelom Arkana, samozrejme, neútočí na drahé modely ako BMW X4 alebo Mercedes GLC Coupé. Karoséria v tvare "SUV Coupé" však má potenciál na dobré predaje aj v kategórii lacnejších áut.
Elegantný Renault Arkana mieri do Európy

Renault Arkana vzbudil medzi našimi čitateľmi veľký záujem, keď sme o ňom prvýkrát informovali v minulom roku. Nové SUV Coupé bolo určené v prvom rade pre ruský trh, neskôr sa objavila verzia Samsung XM3. Pod týmto názvom sa Arkana začala predávať na juhokórejskom trhu. V prvej polovici budúceho roka sa konečne dočkajú už aj európski motoristi. Zvonku sa Arkana príliš nezmenila a dizajnéri ju oživili hlavne pomocou výbavy RS Line. Viac zmien môžeme vidieť vo vnútri, kde Arkana kopíruje modely predávané v Európe, konkrétne Clio a Captur. Z týchto vozidiel si požičala aj technický základ na rozdiel od ruskej verzie, ktorá je postavená na technickom základe Dusteru.

Renault

O pohon modelu sa postará benzínový štvorvalec s objemom 1,3 l v dvoch verziách TCe 140 a TCe 160. V oboch prípadoch pôjde o mild hybrid s 12V palubnou sieťou. Tretia motorizácia nesie označenie E-Tech Hybrid 140. Hybridnú jednotku už poznáme z Clia a spolieha sa na benzínový motor s objemom 1,6 l a s výkonom 103 kW (140 k).

Renault

Kompaktné SUV je dlhé 4 568 mm, rázvor náprav má 2 720 mm a šírka vozidla je 2 034 mm. S týmito rozmermi je Arkana dlhšia a o chlp užšia v porovnani s modelom Kadjar. Vzadu znížená strecha skresala objem kufra na 513 l, hybridná verzia má ešte menší batožinový priestor 438 l. Európska verzia Arkany sa bude vyrábať v juhokórejskom meste Busan po boku Samsung XM3.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní