Auto.sk Auto.sk

Novinky

BMW ukázalo rad 2 Gran Coupé. Prezradilo aj základné slovenské ceny

Z pohľadu techniky neprináša 2 Gran Coupé žiadne prevratné novinky. Vychádza z techniky nového BMW radu 1. V ponuke nechýba ani vrcholná verzia 235i xDrive.
BMW ukázalo rad 2 Gran Coupé. Prezradilo aj základné slovenské ceny

Z pohľadu techniky neprináša 2 Gran Coupé žiadne prevratné novinky. Vychádza z techniky nového BMW radu 1. V ponuke nechýba ani vrcholná verzia 235i xDrive.

Nové BMW radu 2 Gran Coupé sa bude vyrábať v závode v Lipsku a verejnosti sa predstaví na svetovej premiére v novembri 2019 počas autosalónu v Los Angeles. Novinka sa dostane na trh v roku 2020, pričom odporúčané ceny na Slovensku sa začnú od 29 650 € za model BMW 218i a od 50 350 € za špičkový model BMW M235i xDrive. Rovnako ako 4-dveroví súrodenci modelových radov BMW radu 6, BMW radu 4 a BMW radu 8, aj BMW radu 2 Gran Coupé prináša výrazné zameranie na dizajn s nápadnými športovými líniami, bezrámovými dverami a vydareným vzhľadom. Z pohľadu techniky neprináša 2 Gran Coupé žiadne prevratné novinky. Vychádza z techniky nového BMW radu 1. V praxi to znamená upustenie od konceptu s pohonom zadnej nápravy. Spoliehať sa bude na pohon prednej nápravy, prípadne na inteligentný pohon všetkých kolies xDrive. BMW chce novým autom mieriť na mladých mestských zákazníkov, tomu je podriadený športovo ladený dizajn. Vozido je široké (1 800 mm), nízke (1 420 mm) a má dlhý rázvor náprav (2 670 mm). Zadní pasažieri ocenia jednoduchšie nastupovanie a v porovnaní s modelom BMW radu 2 Coupé majú v priestore na kolená k dispozícii extra 33 milimetrov. Zároveň sa o 12 milimetrov zvýšilo aj ukotvenie sedadla.

Kokpit je orientovaný na vodiča

Viaceré ovládacie prvky sú natočené priamo na vodiča a spojené do logických celkov ako vykurovanie, klimatizácia či rôzne jazdné režimy, čo uľahčuje ovládanie. Prístup k ďalším funkciám nového informačného a zábavného systému s označením BMW Operating System 7.0 sprostredkúvajú dve veľké obrazovky s uhlopriečkou až do 10,25 palca s rozhraním BMW Live Cockpit Professional, pričom jeho tvary a usporiadanie majú pripomínať prednú časť vozidiel značky BMW so štyrmi očami. V ponuke nechýba ani príplatkové ovládanie gestami, rovnako za poplatok môže byť vozidlo vybavené 9,2-palcovým farebným Head up displejom.

Výber z troch možností odpruženia

Okrem štandardného pruženia ponúka BMW odpruženie M Sport so zníženou svetlou výškou o 10 mm alebo Adaptívne odpruženie s variabilnými elektronicky ovládanými tlmičmi VDC. Táto verzia umožňuje vodičovi výber spomedzi dvoch rôznych nastavení odpruženia Comfort a Sport. Súčasťou Adaptívneho odpruženia ako aj odpruženia M Sport sú aj stabilizátory s vyšším predpätím. Všetky verzie modelu BMW radu 2 Gran Coupé, vrátane základných verzií, používajú viacprvkovú zadnú nápravu.

BMW 2 Gran Coupé (25 obrázkov v galérii)

Na začiatku predaja budú k dispozícii tri motory - jeden naftový a dva benzínové. Vstupným motorom je trojvalcový agregát v BMW 218i s výkonom 103 kW (140 k), zatiaľ čo dvojlitrový naftový motor v modeli BMW 220d dodáva 140 kW (190 k). Na vrchol ponuky sa dostane BMW 2 Gran Coupé 235i xDrive. Za týmto označením sa ukrýva výkonný benzínový štvorvalec. Výkon 225 kW z neho robí najvýkonnejší štvorvalcový motor v ponuke BMW. Prvýkrát sme o tomto motore informovali pred pár mesiacmi pred predstavením BMW M135i xDrive.

Tagy

Pokračovať v čítaní