Auto.sk Auto.sk

Novinky

Autosalón Ženeva: Mercedes ukázal CLA Shooting Brake

Oproti predchodcovi ponúka pre posádku bohatší priestor takmer vo všetkých smeroch. Techniku podľa očakávania prevzal od súrodencov.
Autosalón Ženeva: Mercedes ukázal CLA Shooting Brake

Oproti predchodcovi ponúka pre posádku bohatší priestor takmer vo všetkých smeroch. Techniku podľa očakávania prevzal od súrodencov.

Azda najštýlovejším vozidlom triedy A je nový Mercedes CLA Shooting Brake, práve predstavený na autosalóne v Ženeve. Vozidlo, kombinujúce elegantné tvary, zaujme vnútorným priestorom. Oproti prvej generácii je dlhšie, širšie a o chlp nižšie. Poznávacím znamením ostala smerom dozadu pozvoľna klesajúca strecha, čo mu pridáva na elegancii, ale zároveň neuberá z priestoru.

Mercedes CLA Shooting Brake (25 obrázkov v galérii)

 Vo vnútri má nová generácia navrch vo všetkých smeroch, jedinou výnimkou je priestor na nohy pre vodiča a spolujazdca, kde stráca nové CLA na predchodcu zanedbateľný 1 mm. Batožinový priestor sa zväčšil o 10 l, väčším benefitom bude zrejme rozšírenie nakladacieho otvoru o 236 mm. Z pohľadu dizajnu sme sa vo vnútri výraznejšieho prekvapenia nedočkali. Podľa očakávania má CLA Shooting Brake rovnaký interiér ako CLA aj "Áčko" a vôbec to nie je na škodu. Z pohľadu techniky nás na CLA Shooting Brake v podstate nemalo čo prekvapiť. Okrem interiéru zdedil nový model po súrodencoch motory, prevodovku aj infotainment so systémom MBUX. Najočakávanejšou novinkou tak bol samotný dizajn auta.

Mercedes

Shooting Brake má líniou strechy pripomínať kupé, zároveň však má ponúknuť vnútorný priestor, s ktorým môže konkurovať kombi. Okrem toho má aj natiahnutú kapotu motora a výrazné blatníky nad zadnými kolesami, čo mu opticky zväčšuje svaly. Predná časť sa celkovo dosť podobá na kupé. Vpredu chcel Mercedes zaujať dopredu nakloneným "žraločím nosom" a charakteristickými prelismi kapoty. Obrys bezrámových okien je rovnaký po B-stĺpik. Za ním je už línia okien výrazne vyššia. Výrazné zadné blatníky vyniknú najmä pri pohľade zozadu. Aj vďaka nim sa zdá rozšírené veko kufra opticky úzke.

Tagy

Pokračovať v čítaní