Auto.sk Auto.sk

Novinky

Audi RS6 od ABT dostalo emotívnejší zvuk a vyšší výkon

Keď obyčajné Audi RS6 nestačí, prichádza rad na ABT.
Audi RS6 od ABT dostalo emotívnejší zvuk a vyšší výkon

Nájsť rýchlejšie kombi ako Audi RS6 nie je jednoduché. S výkonom 600 k (441 kW) si to môže v súboji rozdať s nejedným športovým autom. Pokiaľ to niekomu nestačí, može požiadať o pomoc úpravcu vozidiel koncernu Volkswagen, spoločnosť ABT. S balíkom ABT Power získa navyše ďalších 100 koní pod kapotou, krútiaci moment zostáva na úrovni 800 Nm. Málo? Potom je tu ešte balík ABT Power R, ktorý zdvihne výkon motora na 740 k (544 kW) a krútiaci moment na 920 Nm. Pri takýchto údajoch spraví 100 alebo 140 "koní" malý rozdiel, ktorý si možno všimnúť akurát na okruhu, prípadne pri pretekoch v šprinte. Z pohľadu zážitku je už asi jedno, či zatlačením na plynový pedál švihnete bičom 600 alebo 740 koní.

Foto: ABT 

V ABT sa však sústredili aj na zážitok a ten má zlepšiť nový výfukový systém. Na požiadanie tak zákazník dostane štyri "rúry" a dvojicu elektronicky ovládaných výfukových klapiek, ktoré podľa ABT vyčarujú "akustický ohňostroj" so širokým rozsahom zvukov. Nerezový výfukový systém prináša okrem akustického aj funkčné zlepšenie v podobe zníženia výfukového tlaku. Treťou výhodou je vizuálna stránka, keďže matné koncovky výfuku sú z uhlíkových vlákien, majú priemer až 102 mm a vyzerajú naozaj dobre.

Foto: ABT

ABT sa okrem zvuku a výfuku zameralo aj na podvozok. Pre menej náročných ponúka pružiny s nastaviteľnou výškou, pre náročnejších zas výškovo nastaviteľný podvozok. Prednú časť zníži o 10 až 35 mm, zadnú o 10 až 40 mm. Vozidlo na fotografiách dotvárajú 22-palcové kolesá ABT HR22. Samozrejme, objednať si možno aj celú plejádu detailov v podobe podsvietenia, tlačidla štartovania ABT, či emblémov ABT. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní