Auto.sk Auto.sk

Motošport

Veľká cena SR ponúkla množstvo výborných pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena SR predviedla množstvo zaujímavých pretekárskych momentov a neobyčajných výkonov. Bol to už desiaty ročník tohto tradičného podujatia na okruhu Slovakia Ring.
Veľká cena SR ponúkla množstvo výborných pretekov

OMV MaxxMotion Veľká cena SR predviedla množstvo zaujímavých pretekárskych momentov a neobyčajných výkonov. Bol to už desiaty ročník tohto tradičného podujatia na okruhu Slovakia Ring.

Množstvo jazdcov, tímov a áut rôznych divízií pretekalo cez víkend (23.-25.8.) v národných šampionátoch Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Slovinska, ako aj o Stredoeurópsku trofej FIA (FIA CEZ) a v pohári ESET V4 Cup.

Veľká cena SR 2019 (1) (25 obrázkov v galérii)

Podujatie bolo opäť rozdelené do kvalifikácií, dvoch šprintov na 10 kôl a nechýbali aj hodinové vytrvalostné preteky Endurance s výmenou jazdcov. Najviac zaujali šprinty spojených Divízií 4 a 5 s vozidlami GT (GT3) a prototypmi. Prvý - sobotný šprint mal byť jasnou exhibíciou Mira Konôpku so špičkovým prototypom LMP2 (Ligier JSP2), s ktorým pretekal tento rok aj na 24 h Le Mans. Ten však po nevydarenom štarte prišiel o niekoľko miest a jeho ambície napokon skončili v štrku - po kolízii so Samom Sládečkom a Marcinom Jedlinskim. Z víťazstva sa tak tešil Konôpkov tímový kolega z ARC Bratislava, Zdeno Mikuláško na LMP3 prototype Ginetta P3. Druhý skončil Christian Malchárek (Audi R8 LMS GT3) a tretí Richard Chlad ml. (Audi R8 LMS Ultra). V triede vozidiel GT3 si trofej za 3. miesto prevzal aj Štefan Rosina ml. (BMW M6 GT3).

Veľká cena SR 2019 (2) (25 obrázkov v galérii)

Večerný sobotňajší Endurance vyhral Aleš Jirásek (Praga R1T) pred druhým Marcinom Jedlinskim (Audi R8) a tretí skončil v absolútnom hodnotení Libor Milota (Mercedes AMG GT3).

Veľká cena SR 2019 (3) (25 obrázkov v galérii)

Nedeľa mala skrátený priebeh kvôli intenzívnej nočnej búrke, ktorá zaplavila aj časť trate (viď. prvá galéria). Pretekársky program však pokračoval už napoludnie. V najsilnejšej Divízii 4 tentokrát neohrozene dominoval Miro Konôpka, ktorý vyhral na opravenom prototype LMP2 Ligier s náskokom takmer 20 s pred druhým Marcinom Jedlinskim. Z tretieho miesta sa tešil Štefan Rosina ml. Ten predviedol skvelý výkon, keď sa s Mercedesom AMG GT3 prebojoval na pódium desaťkolových pretekov po štarte z úplne posledného miesta.

Veľká cena SR 2019 (4) (25 obrázkov v galérii)

Ďalšie významné preteky na okruhu Slovakia Ring budú patriť motocyklom: Cena Slovenska preteky cestných motocyklov na okruhu je na rade 11.-13. októbra.

zdroj: TS: Slovakia Rong

Tagy

Pokračovať v čítaní