Auto.sk Auto.sk

Motošport

Sébastien Ogier a tím M-Sport získali titul majstra sveta vo WRC

V poradí piaty titul sa nerodil pre Sébastiena Ogiera ľahko. Odolávať musel tímovému kolegovi Tänakovi, ale hlavným rivalom bol Thierry Neuville na Hyundaii.
FIA World Rally Championship 2017: Tribute to M-Sport - YouTube

V poradí piaty titul sa nerodil pre Sébastiena Ogiera ľahko. Odolávať musel tímovému kolegovi Tänakovi, ale hlavným rivalom bol Thierry Neuville na Hyundaii.

Pred rokom bola situácia Sébastiena Ogiera viac ako neistá. Na jednej strane si síce jednoznačne kráčal pre svoj štvrtý titul majstra sveta vo WRC za sebou, ale jeho budúcnosť bola otvorená. Majstrovský tím Volkswagenu ohlásil koniec svojho účinkovania vo WRC a jeho jazdci vrátane Ogiera ostali zo dňa na deň bez zamestnávateľa. Nik nepochyboval o tom, že majster sveta si miesto nájde v inom tíme. Najskôr sa hovorilo o jeho príchode do nového továrenského tímu Toyoty. Nakoniec však jeho kroky viedli do konkurenčného tímu M-Sport a v novej sezóne sa tak posadil za volant Fordu Fiesta WRC. 

Obhajoba titulu nebola taká jednoznačná. Na krk mu počas sezóny dýchal najmä Thierry Neuville na Hyundaii, ale svoju rýchlosť ukázal aj Francúzov tímový kolega, Ott Tänak, ktorý ho niekoľkokrát v sezóne zdolal. Ogier tlak ustál a tretím miestom na predposlednom podujatí v sezóne si zabezpečil celkový triumf. Francúz spoločne s Tänakom získali pre tím M-Sport aj konštruktérsky titul. Ogier piatimi titulmi za sebou nadviazal na legendárneho Loeba a v posledných štrnástich rokoch tak tituly získaval iba jazdec s menom Sébastien. Predposledné preteky sezóny vo Walese vyhral Elfyn Evans, druhý skončil Thierry Neuville. Otázkou dňa však je, kde bude Ogier pokračovať v budúcej sezóne. Tím M-Sport si ho chce udržať, ale o Ogierove služby má veľký záujem aj francúzsky továrenský tím Citroenu. Kam budú smerovať kroky majstra sveta, sa zrejme dozvieme v najbližších dňoch, zatiaľ si môžeme pozrieť aspoň video, venované víťaznému jazdcovi a víťaznému tímu.

Tagy

Pokračovať v čítaní