Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si WTCR na Slovakia ringu vo veľkej galérii

Atmosféru svetového podujatia nám prostredníctvom fotiek priblížil Marian Bazala.

Prvýkrát v histórii sa na rovnakej trati predviedli WTCR - Svetový pohár cestovných automobilov a FIM EWC Majstrovstvá sveta vytrvalostné preteky cestných motocyklov. Svetová špička na dvoch a štyroch kolesách predviedla slovenskému publiku napínavé súboje.

Races of Slovakia 2019 sa začali už vo štvrtok 9. mája tréningami a kvalifikáciami motocyklového seriálu FIM EWC. Daždivé počasie vystriedalo na záver kvalifikácie slnko a vysychajúca trať ukázala množstvo zmien v priebežnom poradí. Pole position do sobotňajších pretekov si napokon vybojoval tím YART Yamaha pred F.C.C. TSR Honda France a tretím Suzuka Endurance Racing Team.

Piatok pre zmenu patril prvým tréningom a obom kvalifikáciám automobilového seriálu WTCR. Obe kvalifikácie v priaznivom počasí vyhral Holanďan Nicky Catsburg na Hyundai i30 N TCR z tímu BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team. Do prvých a tretích pretekov v nedeľu tak odštartoval z pole position, zatiaľ čo prvé miesto na štarte druhých pretekov patrilo Robovi Huffovi z Veľkej Británie, jazdiaceho na Volkswagen Golf GTI TCR tímu Sébastien Loeb Racing.

Preteky 8 Hours of SLOVAKIA RING seriálu FIM EWC odštartovali v sobotu o 12:00 štartom v štýle "Le Mans", kedy jazdci mávnutím vlajky prebehli k svojim motocyklom a vyrazili na svoju osemhodinovú púť s výmenami v boxoch. Rakúsky tím YART Yamaha (Broc Parkes, Marvin Fritz a Niccolò Canepa) napokon suverénne zvíťazil s jednokolovým náskokom pred druhým Suzuki Endurance Racing Team. Pódium uzavrel F.C.C. TSR Honda France, ktorého jazdec Mike Di Meglio prelomil v pretekoch doterajší oficiálny rekord okruhu a stanovil jeho novú hodnotu na 2 min 3,886 s. Triedu Superstock vyhral Junior Team Le Mans Sud Suzuki (Louis Rossi, Hugo Clère and Alexis Masbou) pred BMRT 3D Maccio Racing na Kawasaki a tretí skončil Team 33 Coyote Louit Moto. Preteky poznačil mierny dážď a niekoľko pádov bez zranení.

WTCR na Slovakia ringu 2019 (1) (25 obrázkov v galérii)

Nedeľa patrila trom pretekom WTCR. Všetky poznačilo množstvo dramatických momentov a predbiehaní. Víťazstvo v Race 1 si uchmatol Frédéric Vervisch na Audi RS3 LMS (Comtoyou Team Audi Sport), ktorý hneď po štarte vystrelil z 9. miesta a na konci prvého kola sa usadil na 2. priečke. Neskôr predbehol vedúceho pretekára Ma Qinghua, ktorý tak isto odštartoval lepšie než vozidlá Hyundai z prvého radu na štarte - Nicky Catsburg a Norbert Michelisz. Posledný spomínaný maďarský jazdec obsadil konečnú tretiu priečku.

WTCR na Slovakia ringu 2019 (2) (25 obrázkov v galérii)

Druhé preteky patrili Argentíne: Rob Huff neudržal svoje vedenie po štarte z pole position, keď sa pred neho dostal už v druhom kole Argentínčan a vedúci pretekár šampionátu Néstor Girolami na Honde Civic TCR (ALL-INKL.Com Münnich Motorsport). O kolo neskôr sa pred Huffa dostal na druhé miesto Girolamiho tímový kolega Argentínčan Esteban Guerrieri. Tretie miesto si napokon vyjazdil Kevin Ceccon na Alfa Romeo Giulietta TCR (Team Mulsanne).

WTCR na Slovakia ringu 2019 (3) (25 obrázkov v galérii)

Posledné preteky víkendu patrili pre zmenu tímu Mulsanne, keď po prvýkrát na SLOVAKIA RINGU vyhral čínsky pretekár Ma Qinghua. Až do cieľa ho v tesnom závese stíhal Maďar Norbert Michelisz na Hyundai, ktorému pre zmenu dýchal na chrbát Maov tímový kolega Kevin Ceccon, ktorý skončil tretí.

Najbližším významným podujatím na okruhu SLOVAKIA RING budé Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu FIA ETRC 6. a 7. júla.

WTCR na Slovakia ringu 2019 (4) (24 obrázkov v galérii)

zdroj: TS: Slovakia ring