Auto.sk Auto.sk

Fun

Ženy sú lepšie šoférky. Dokázal to prieskum

Zlá povesť žien vodičiek je známa hádam v každom kúte sveta, nielen na Slovensku. Najnovší prieskum zo Spojeného kráľovstva však ukazuje, že je to len mýtus. Prečítajte si, prečo.
Ženy sú lepšie šoférky. Dokázal to prieskum

Zlá povesť žien vodičiek je známa hádam v každom kúte sveta, nielen na Slovensku. Najnovší prieskum zo Spojeného kráľovstva však ukazuje, že je to len mýtus. Prečítajte si, prečo.

Žena za volantom je pre mnohých mužov aj dnes nielen terčom posmechu, ale aj príčinou strachu. Dôvod, prečo toto tvrdenie vzniklo, vlastne nikto presne nepozná. Asi sa nám akosi zakorenilo do myslí v čase, keď ešte platil aj výrok "žena patrí do kuchyne." Veľa vecí, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať ako absolútna pravda, sa napokon ukážu ako falošný mýtus. Podľa najnovšieho prieskumu portálu Confused by to malo byť aj v tomto šoférskom prípade. Ženy sú vraj lepšie vodičky ako muži.

Pri porovnáváni údajov vychádzal portál zo zozbieraných štatistických dát v Spojenom kráľovstve. Vo svojom výskume zistili, že napriek smernici EÚ, ktorá zakazuje poisťovniam zohľadňovať pohlavie vodiča, dnes platia muži v priemere aj tak o viac ako desatinu viac. Je to vraj preto, že muži sú jednoducho horší vodiči.

Keď sa pozrieme na britské cesty, počet mužov a žien za volantom je veľmi podobný. Mužov je 53% a žien 47%. Napriek tomu muži stoja až za ôsmimi z desiatich priestupkov, ktoré polícia zaznamenala. Nevenovanie sa riadeniu, nezaplatenie poistného alebo dane, jazda pod vplyvom alkoholu, prekročenie maximálne rýchlosti... Vo všetkom vedú muži bezkonkurenčne.

Spoločnosť analyzovala aj hlásenia poistných udalostí, kde ženy stoja iba za každým tretím hlásením. Zvyšné dve patria vždy mužom. Navyše, výška vyplateného poistného je u mužov priemerne vyššia.

Nuž, neľahko sa nám to píše, ale musíme uznať, že čísla neklamú. Dokonca, ani keby sme chceli celý výskum vyvrátiť tým, že ženy jazdia menej. Podľa štatistík prejdu Britky ročne 6807 míľ a muži iba o 67 míľ viac (približne 107 km rozdiel). Existuje však jedna skutočnosť, ktorá nás mužov môže hriať pri srdci. Ženy sú podstatne horšie v autoškole. V skutočnosti pri skúške pohoria až 3 z piatich žien. U mužov je situácia jedna k jednej.

Tagy

Pokračovať v čítaní