Auto.sk Auto.sk

Fun

Za tieto autá zaplatíte menej ako za poriadny počítač.

Mysleli ste si, že auto sa nedá kúpiť za menej ako desaťtisíc eur? Áut, ktoré sa predávajú na európskom trhu s takouto alebo nižšou cenovkou, naozaj nie je veľa. Sú ale krajiny, ktoré na jednu stranu nemajú takú kúpnu silu a drahé autá by sa tam neujali, na druhú stranu však ani také vysoké požiadav
Za tieto autá zaplatíte menej ako za poriadny počítač.

Mysleli ste si, že auto sa nedá kúpiť za menej ako desaťtisíc eur? Áut, ktoré sa predávajú na európskom trhu s takouto alebo nižšou cenovkou, naozaj nie je veľa. Sú ale krajiny, ktoré na jednu stranu nemajú takú kúpnu silu a drahé autá by sa tam neujali, na druhú stranu však ani také vysoké požiadavky na bezpečnosť a ekologickosť.

Keď ste náhodou niekedy rozmýšľali, prečo sú autá také drahé, jednou z najnákladnejšich položiek je práve vývoj. Na ten sa musíme poskladať všetci. Tam, kde sa dajú predávať staré technológie v nových obaloch potom vznikajú autá, pri ktorých cenotvorbe položka vývoj jednoducho neexistuje. Dostávame sa k takým cenám, pri ktorých by ste si niekedy rozmysleli, či si kúpite počítač a telefón alebo radšej niečo na vozenie. Tu je zoznam desiatich najlacnejších áut. Ceny už sú s aspoň nejakou výbavou, ale pozor! Ak by ste rozmýšľali nad dovozom, je možné, že niektoré z týchto áut v Európe ani nezaregistrujete.

10. Dacia Logan

Za približne 8.800EUR

Dacia Logan
Dacia

9. Fiat Palio

Za približne 8.600EUR

Fiat

8. Hyundai i10

Za približne 8.400EUR

Hyundai i10
Hyundai

7. Tata Indica

Za približne 8.000EUR

Tata Motors

6. Chery A1

Za približne 6.800EUR

Chery A1
Chery International

5. Geely HQ SRC

Za približne 5.400EUR

Geely Motors

4. Geely MR

Za približne 5.100EUR

Geely MR
Geely Motors

3. Suzuki Maruti 800

Za približne 4.600EUR

carmudi.lk
2. Chery QQ

Za približne 4.400EUR

Chery QQ
gxdmtl.com

1. Tata Nano

Za približne 2.800EUR

Tata Nano
Tata Motors


Zdroj: therichest.com

Tagy

Pokračovať v čítaní