http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

YouTuber zničil Batmobil za milión eur. Mal nehodu s Renaultom

Batman síce je iba fikcia, no Batmobil je skutočný. Teda... Už je aj skutočne zošrotovaný.
YouTube

Batman síce je iba fikcia, no Batmobil je skutočný. Teda... Už je aj skutočne zošrotovaný.

Mladý YouTuber zažil tento mesiac moment, na ktorý nerád spomína. Automobil za približne milión eur, z ktorého bol vyrobený iba jediný kus, bol účastníkom nehody v okolí francúzskej diaľnice A16. Doteraz nie je jasné, kto bol na vine.

Podľa slov YouTubera Seba Delanneyho, ktorý vozidlo riadil, prichádzal na hlavnú cestu z križovatky v tvare Ypsilon. Krátko po tom, ako zastavil na STOPke, doňho nabúral čierny Renault Scénic, ktorý išiel po hlavnej ceste a začal z nepozornosti vybočovať zo svojho pruhu. Celá situácia sa zomlela veľmi rýchlo a podľa slov YouTubera sa obaja účastníci nehody zhodli na tejto verzií. Pár dní po podpísaní dokumentov o nehode však vodič Scénicu svoju výpoveď zmenil. Nehodu stále vyšetrujú úrady.

Podľa novej výpovede svedka sa celá situácia mohla stať úplne inak. Seb Delanney sa sťažoval na zlú viditeľnosť z Batmobilu smerom do strán. Bolo by teda teoreticky možné, že YouTouber jednoducho nedal prednosť lebo vodiča Renaultu nevidel. V komentároch pod videom ľudia diskutujú aj o možnosti, že mohol značku STOP úplne odignorovať. Celé jeho vyjadrenie k nehode nájdete na videu nižšie.

zdroj: Youtube.com

Batmobil mal svoju vysokú hodnotu nielen vďaka unikátnosti svojho vzhľadu, ale aj vďaka technickému vybaveniu. Pôvodne bol postavený na zákazku pre pretekársku skupinu Team Galag, ktorá sa pravidelne účastní prestížnej rely Gumball 3000, ktorej sa pravidelne zúčastňujú tie najznámejšie celebrity a najvplyvnejší podnikatelia. Na jeho vybudovanie použili základ Lamborgini Gallardo, ktorý sám o sebe vôbec nie je lacnou záležitosťou. Karosériu vystavali z uhlíkových vlákien a za návrh zodpovedal inžinier, ktorý bol dlhé roky súčasťou tímu značky Koenigsegg. Pôvodný dizajn pochádza z počítačovej hry Arkhan Knight a cenovka auta nie je presne známa. Odborníci ju  však odhadujú na sumu okolo jedného milióna eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní