Auto.sk Auto.sk

Fun

Volkswagen ID. R zdolá cestu k Nebeskej bráne v novom rekorde

Elektromobil ID. R je už držiteľom významných rekordov. Pokoril Pikes Peak aj Goodwood. V septembri stanoví rekord na Ceste do neba.
Record attempt in China - YouTube

Elektromobil ID. R je už držiteľom významných rekordov. Pokoril Pikes Peak aj Goodwood. V septembri stanoví rekord na Ceste do neba.

Presne 99 zákrut zdolá Romain Dumas na elektrickom Volkswagene ID. R cestou k Nebeskej bráne a dostane sa pritom z nadmorskej výšky 200 m do výšky 1 300 m nad úrovňou mora. Horská cesta dlhá 11 km bude pokorená elektromobilom s výkonom 500 kW, ktorý drží rekord aj na legendárnom stúpaní na Pikes Peak. Zrýchlenie na 100 km/h v priebehu 2,25 s sa určite hodí pri krátkych rovinách a množstve zákrut.

"Zatiaľ poznám cestu len z fotografií a pár videí. Okolie je pozoruhodné ako z filmu. Cesta je veľmi kľukatá, miestami extrémne rovná a veľmi hrboľatá. Bude to špeciálny zážitok. Teším sa na túto novú výzvu", komentoval svoj budúci rekordný pokus Romain Dumas.

Elektromobil ID. R

Cesta s oficiálnym názvom Tianmen Shan Big Gate Road je veľkou turistickou atrakciou, bežná premávka je z nej však vylúčená. Jazdia po nej akurát autobusy s turistami, známa je aj pod názvom Cesta do neba. Ľudia vo Volkswagene sú si novým rekordom istí, nielen pre schopnosti elektromobilu ID. R. Oficiálny rýchlostný rekord na Ceste do neba totiž zatiaľ nebol stanovený. Romain Dumas sa bude porovnávať len s virtuálnymi časmi, ktoré vzídu zo súťaže, usporiadanej spoločnosťou Volkswagen China. Rekordný pokus sa uskutoční v septembri, ešte predtým chce Volkswagen rozšíriť svoju zbierku rekordov z Pikes Peak a Goodwoodu aj o rekord v kategórii elektromobilov na okruhu Nürburgring.

Volkswagen nie je prvou automobilkou, ktorá kvôli marketingu zdolá Cestu do neba. Minulý rok tu predviedol Land Rover svoj model Range Rover Sport. V jeho prípade však nešlo o rekordný čas pri zdolávaní 99-tich zákrut. Range Rover Sport si to totiž namieril ešte vyššie a vystúpil až na vrchol Nebeskej brány. V rámci toho musel zdolať aj 999 strmých schodov.

Tagy

Pokračovať v čítaní