http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Už ste videli Golf s 550 kW? Je silnejší ako Aventador a môže byť váš

Extrémne verzie inak celkom bežných automobilov vidíme veľmi radi. Tento Golf GTI šiestej generácie je však ako z iného sveta. Na stovku sa dostane za tri sekundy! Najlepšie je, že si ho môžete zadovážiť domov.
Der 700 PS Club 2 | Manhart MH3, PP Performance CLS 63 AMG & HGP Golf 6 | GRIP - YouTube

Extrémne verzie inak celkom bežných automobilov vidíme veľmi radi. Tento Golf GTI šiestej generácie je však ako z iného sveta. Na stovku sa dostane za tri sekundy! Najlepšie je, že si ho môžete zadovážiť domov.

Šialené jazdné vlastnosti a zároveň skromný dizajn? Mnohí by dnes radšej zvolili opačnú cestu. Okázalosť výzoru je v dnešnej dobe oveľa dôležitejšia ako výkon a jazdné vlastnosti. Aspoň tak to vidia bežní zákazníci. Pre pravých petrolheadov tu však máme niečo, z čoho určite padnú na zadok. HGP 3.6 je názov úpravy Volkswagenu Golf GTI na rozzúrenú beštiu s nevinným vzhľadom, ktorá je schopná trhať asfalt. Bezhraničná šialenosť sa stala hviezdou mnohých motoristických relácií v Nemecku. Teraz je na predaj.

HGP Golf
Auto počas svojho pôsobenia niekoľkokrát zmenilo farbu i majiteľa. Dnes vyzerá takto. Zdroj: Facebook.com

Auto vzniklo v roku 2013, kedy malo pôvodne výkon 538 kilowattov. Neskôr prešlo dodatočnými úpravami, pri ktorých nabralo ešte ďalších 10 kW. Neuveriteľná sila pod kapotou elegantného Golfa vzniká v 3,6 litrovom motore, ktorého výkon spoločnosť HGP pridaním dodatočných komponentov vystrelila nad úroveň superšportov. Auto má dnes 550 kW a je výkonnejšie ako Lamborghini Aventador, ako Ferrari F8 Tributo a iba o chlp slabšie ako Aston Martin Rapide.

HGP Golf GTI 3,6 je vybavený dvomi turbodúchadlami, novým výfukovým potrubím, dodatočným chladičom, optimalizovaným saním a chladením. Pôvodná neostala ani prevodovka. Sedemstupňové "DéeSGéčko" pochádza z modelu Audi RS3 a od Audi pochádzajú aj keramické brzdy. Toto boli len tie najdôležitejšie úpravy. Pribudli mnohé difúzory, ale aj interiérové ozdôbky. Celý inzerát nájdete TU.

HGP Golf
Tento konkrétny kúsok putoval medzi redakciami najprestížnejších nemeckých motoristických redakcií. Zdroj: Facebook.com

Nájsť auto, ktoré sa dokáže tváriť takto nenápadne a zároveň doslova vystreliť z miesta na stovku za 3 sekundy, je takmer nemožné. K tomuto Golfu dostanete okrem kompletnej servisnej histórie aj podpis Matthiasa Malmedieho, moderátora nemeckej relácie Grip. S nájazdom tesne pod 60 tisíc kilometrov môže byť auto vaše za 69 950 eur.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní