Auto.sk Auto.sk

Fun

Už nepotrebujete desaťtisíce: Tieto osemvalce sú za facku

Snom každého petrolheada je vlastniť poriadny osemvalec. Exkluzivita týchto motorov spočíva nielen vo výkone, s ktorým sú tradične späté, ale aj v komforte jazdy. Ak vás neodradia servisné náklady a ani vysoká spotreba, ostáva vám už len zaplatiť desaťtisíce za auto. Ak ale siahnete po jednom z náš
Kurtis and the LS400 drift - YouTube

Snom každého petrolheada je vlastniť poriadny osemvalec. Exkluzivita týchto motorov spočíva nielen vo výkone, s ktorým sú tradične späté, ale aj v komforte jazdy. Ak vás neodradia servisné náklady a ani vysoká spotreba, ostáva vám už len zaplatiť desaťtisíce za auto. Ak ale siahnete po jednom z nášho zoznamu, môžete mať V8 za facku.

Lexus LS 400

Cena: 4000 eur

Prvá generácia vozidla sa vyrábala až do roku 1994. Vlajková loď značky, akčný štvorliter, ponúka výkon 180 kW a pohon zadných kolies. Za svoje peniaze dostanete okrem skvelého motora aj množstvo komfortnej elektroniky. K vyhrievaniu sedadiel a automatickej klimatizácií dostanete aj pamäť nastavenia sedadla a elektronické strešné okno.

Lexus LS400: Drift

zdroj: Youtube.com

Volkswagen Passat W8

Cena: 3500 eur

Jeden z najbežnejších automobilov na slovenských cestách trochu inak. Passat W8 ponúka výkon 202 kW a z 0 na 100 sa dostane za 6,5 sekundy. Volkswagen vyrábal tieto autá iba s pohonom všetkých kolies 4MOTION. S autom sa teda príliš nenadriftujete, no maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na 250 km/h vám pocit adrenalínu určite vynahradí.

Volkswagen Passat W8: Zvuk

zdroj: Youtube.com

BMW 540i

Cena: 3000 eur

Bavorský model ponúka skvel' cenu v pomere k výkonu. So svojimi 210 kW poskytuje 4,4 litrový motor dostatok sily na to, aby ste autom dokázali ísť "dverami napred." So zadným pohonom typickým pre BMW si užijete množstvo zábavy.

BMW 540i: Drift

zdroj: Youtube.com

Jaguar S-Type V8

Cena: 2500 eur

Jaguar S-Type na Slovensku nepatrí medzi najobľúbenejšie autá. O to exkluzívnejšia bude jazda v jeho osemvalcovej verzií. Poskytuje dostatok výkonu (210 kW) a aj slušné zrýchlenie (6,2 sekundy). Najúžasnejší je ale jeho zvuk. Nečudo, že motor z tohto auta si neskôr prevzal aj Aston Martin.

Jaguar S-Type V8: Zvuk

zdroj: Youtube.com

Audi A8 4.2

Cena: 2000 eur

Audi A8 na platforme D2 bolo prvé auto tejto modelovej rady. Vyrábalo sa až do roku 2002. Ponúka najlepší pomer ceny a výkonu spomedzi všetkých áut na našom zozname. Cenu má najnižšiu a výkon najvyšší. 220 kW je rozložených na všetky štyri kolesá. Ich silu teda nevyužijete na driftovanie, ale skôr na rýchlosť. Stabilita v zákrutách a bezproblémový rozbeh na nespevnenom povrchu sú samozrejmosťou. 

Audi A8 4.2: Pohon Quattro a obrí výkon

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní