Auto.sk Auto.sk

Fun

Tomuto neuveríte. 5 šialených opráv, s ktorými prišli vodiči do servisu

Aj vy ste domáci Macgyver? Aj vy dokážete opraviť všetko od upchaného záchodu až po plošný spoj? A navyše doma?! Prečítajte si zoznam najšialenejších svojpomocných opráv, ktoré museli po domácich Macgyveroch opravovať v servise.
Funny ways to repair your car in home - YouTube

Aj vy ste domáci Macgyver? Aj vy dokážete opraviť všetko od upchaného záchodu až po plošný spoj? A navyše doma?! Prečítajte si zoznam najšialenejších svojpomocných opráv, ktoré museli po domácich Macgyveroch opravovať v servise.

Väčšina vodičov rada ušetrí každú korunu. Ak sa navyše vodič cíti byť dostatočne zručný, môže sa mylne domnievať, že si doma dokáže opraviť všetko. Niekedy tento prístup funguje, inokedy zase nie. Experti zo siete autoservisov ProfiAuto pripravili zoznam vybraných „vychytávok“, ktoré museli vo svojich servisoch opraviť po domácich majstroch.

Vypínač na palubnej doske

Nefunguje vám spínač klímy alebo sa vám zaseklo tlačidlo na ovládanie výstražných svetiel? Nie je problém. Ak ste šikovný kutil, môžete si ho vymeniť aj doma. Ak však ide o poškodený vypínač jednej z funkcií na palubnej doske, nemôžete vymeniť iba samotný vypínač. Nahradiť musíte celú súčiastku. Teda aspoň tak to robia v autoservisoch preto, aby zaručili správne fungovanie systémov. V mnohých prípadoch ide o ovládače technológií, ktoré sú podstatne dôležitejšie pre správne fungovanie auta ako nejaká klimatizácia. Ak ste však domáci kutil, pravidlá pre vás neplatia. Práve tak sa do dielne autoservisu dostalo auto, ktoré malo na palubnej doske namiesto bežného spínača obrovský vypínač z panelákového schodiska.

Sýtený nápoj namiesto chladiacej kvapaliny

Ak sa vám "vyvarí" voda z chladiča, máte problém. V takomto prípade sa vždy odporúča nosiť aspoň nejakú vodu so sebou v aute. Pod vodou sa však skutočne myslí voda a nič iné. Pán alebo pani, ktorí priniesli do servisu auto, použili namiesto chýbajúcej kvapaliny sýtený nápoj. Vďaka tomu odpísali čerpadlo, čo si napokon vyžiadalo oveľa nákladnejšiu opravu. Rôzne kyseliny v sladených nápojoch dokážu odstrániť vodný kameň zo záchodovej misy. Do nádrže auta rozhodne nepatria. Do žiadnej.

Drevený mechanizmus na sťahovanie okna

Nefunkčné sťahovanie okna je ešte celkom v terno oproti tomu, keď okno neviete vytiahnuť naspäť. Aspoň nemrznete a návšteva servisu dokáže počkať, kým na to bude vhodná chvíľa. Notorickí odkladači budú teda jazdiť s nefunkčným sťahovaním navždy. Pri nefunkčnom vyťahovaní okna potrebujete rozobrať obloženie dverí a okno vytlačiť manuálne. Následne je potrebné opraviť mechanizmus. Jeden klient servisu Profi Auto prišiel do dielne s úplne iným problémom. Keď technici otvorili dvere, ostali v úžase. Pán mal rozobrané obloženie dverí a z ich útrob sa na nich pozeral podomácky vyrobený mechanizmus na otváranie a zatváranie okna, ktorý skutočne fungoval. A navyše bol z dreva! Chvíľu mechanikom trvalo, kým súhlasil aj s opravou tohto nedostatku.

Odrezaná brzdová hadica

Trasie sa vám koleso pre zvlnený brzdový kotúč? Riešenie je jednoduché. Jednoducho odpojte príslušnú brzdu a trasenie zmizne. Aspoň takýto šialený nápad dostal jeden zo zákazníkov servisu, ktorý sa rozhodol odrezať z jedného kolesa brzdovú hadičku. Či to bolo práve pre trasenie, nevieme. Isté však je, že ak by s takto "vytuneným" autom spôsobil nehodu, mal by vážne problémy so zákonom. Nemusíme spomínať, že brzdy sú prepojené. Ak teda začne z uzavretého systému unikať tlak pri jednej brzde, účinnosť zvyšných bŕzd môže padnúť až na nulu.

Kryt chladiča z lepenky

Ako rýchlo ohriať motor? Treba točiť vysoké otáčky. Alebo ešte lepší nápad, prekryte chladič lepenkou. Veď načo by aj bol chladič, však? S takouto absurdnou úpravou sa mechanici stretávajú tiež. Na starých autách sme to robili, na nových je to absolútny nezmysel. Motor síce ohrejete rýchlejšie, ale vezmete mu možnosť regulácie teploty. Chladič nebude chladiť a vy sa môžete tešiť nielen na prehrievanie motora, ale aj na pálenie gúm a plastov v jeho okolí. Mňam.

Odsávanie zlého paliva vysávačom

Okrem tipov od ProfiAuto si dovolíme pripomenúť aj jeden, na ktorom sme sa bavili už v auguste. Žena z nemeckého mesta Eschborn sa stala slávna po tom, ako načerpala nesprávne palivo do svojho auta a svoju chybu sa snažila napraviť autovysávačom. Teda... Bavili len preto, lebo sa našťastie nikomu nič nestalo. Situácia ale mohla pokojne skončiť inak.

Lebo.... Amerika

A na záver pre vaše potešenie aj to najlepšie z amerických internetov v jednom krátkom videu.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní