Auto.sk Auto.sk

Fun

Tesla Cybertruck porazila Ford F-150. Férový súboj to ale nebol

Tesla vyhrala v nerovnom boji, lebo v priamom súboji neporovnávala "jablká s jablkami".
Tesla Cybertruck porazila Ford F-150. Férový súboj to ale nebol

Tesla vyhrala v nerovnom boji, lebo v priamom súboji neporovnávala "jablká s jablkami".

Pri Tesle a jej šéfovi Muskovi sme si málokedy istí tým, či svoje počiny a vyjadrenia myslia vážne, alebo chcú len zaujať pozornosť médií. Na papieri je nová Tesla Cybertruck skutočne dychberúce auto. So svojimi parametrami sa nezľakne pri šprinte ani Porsche 911. Dych nám zobral aj pohľad na dizajn auta a doteraz rozmýšľame, či nejde len o vtip a Tesla nakoniec ukáže auto s úplne iným vzhľadom. Zrejme sa tak nestane, to by bolo asi príliš aj na Teslu. Pozornosť médií si okrem vzhľadu získal Cybertruck aj nevydareným testom nerozbitných okien.

Najnovšie sa snaží zaujať svojimi schopnosťami. V súťaži preťahovania lanom sa postavil proti Fordu F-150, a to je viac než zdatný súper. Elon Musk sa víťazným pokusom v podaní Cybertrucku hneď pochválil na sociálnych sieťach a nezabudol pripomenúť, že Tesla ťahala veľký Ford dokonca hore kopcom.

Na to zareagoval viceprezident Ford X, Sundeep Madra, keď vyzval Muska, aby poslal Cybertruck do Fordu a mohli spravodlivo porovnať jablká s jablkami. Madra narážal na fakt, že Tesla postavila proti Cybertrucku s pohonom všetkých kolies verziu Fordu F-150 s pohonom zadnej nápravy. Zjavné je to aj z videa. Ford s pohonom zadnej nápravy nemal žiadnu šancu. Bez zaťaženia korby nemal ľahký zadok dostatočnú trakciu a Ford bol odsúdený k prehre.

Tagy

Pokračovať v čítaní