http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Takto vyzerala Trumpova stará limuzína. Je to vrchol gýča

Luxus sa často prevalí až do prešperkovaného gýča. Donald Trump si potrpel na luxuse ešte dávno predtým, než sa stal prezidentom. Limuzína, na ktorej vtedy jazdil, však bola ďaleko za hranicou vkusu.
Inside Trump’s ‘World’s Most Luxurious Limo’ | RIDICULOUS RIDES - YouTube

Luxus sa často prevalí až do prešperkovaného gýča. Donald Trump si potrpel na luxuse ešte dávno predtým, než sa stal prezidentom. Limuzína, na ktorej vtedy jazdil, však bola ďaleko za hranicou vkusu.

Donald Trump je osôbka sama o sebe. Kontroverzný prezident je známy svojim bohatstvom a aj tým, že sa ho nehanbí ukazovať. Povaha miliardára z neho doslova srší. Donald sa však pravdepodobne dostal do stavu, kedy ho viac zaujíma čím vyššia cena ako vkusnosť. Jedine tak si vieme vysvetliť vzhľad jeho limuzíny z obdobia, keď ešte nebol v politike.

zdroj: Youtube.com

Na videu YouTubového kanála Barcroft Cars nás prevádzajú autom, ktoré Trumpovi v osemdesiatych rokoch závideli mnohí. Limuzína Cadillac niesla názov Cadillac Trump Series preto, lebo bola vyrobená kompletne na zákazku dnešného prezidenta USA. Auto z roku 1988 poháňal 5 litrový osemvalcový motor. Aký je jeho výkon, je absolútne nepodstatné. Podstatná je miera prepychu, ktorú auto ponúkalo.

Pomyslite si na obývačku, pracovňu a kuchyňu a spojte to celé do jedného celku. Na palube auta sa nachádzali azda všetky technologické výdobytky tej doby. Okrem televízie a VHS prehrávača ste na palube našli aj fax a skartovač. Ak ste potrebovali pracovať, jednoducho ste si z bočných stien vyklopili písací stroj. Ak ste chceli oddychovať, poslúžili vám mäkkučké sedadlá s vyšitým Trumpovým menom (aby ste nezabudli, v koho aute sedíte) a minibar. Exkluzívny systém minibaru obsahoval nádoby, do ktorých ste naliali rôzne druhy alkoholu a potom ste si ich mohli čapovať podobne ako kolu v kine. O zábavu sa okrem televízie starala aj vysokovýkonná HiFi súprava. Nešlo o hocijaký audiosystém. Po odkrytí skrinky ste si ju mohli nastaviť úplne podľa seba od hlasitosti až po ekvalizér. Ak ste viezli pochybnú návštevu, mohli ste si vaše cennosti skryť do utajeného trezora. V tomto aute bola prakticky celá domácnosť k dispozícií. Úprimne sa čudujeme, ako je možné, že si Trump nepresadil aj osobný bazén alebo aspoň vírivku.

Cadillac Trump Series mal byť skutočne veľký projekt. Pôvodné plány hovorili o výrobe až 100 superluxusných limuzín ročne. Neskôr sa partnerstvo Trumpa a Cadillacu zredukovalo na 50 limuzínovú limitovanú edíciu. Celý projekt Trump Series sa napokon z neznámych dôvodov nezrealizoval. Vznikli len dva exempláre vozidla. Na jednom z nich prezident skutočne jazdil.

Tagy

Pokračovať v čítaní