Auto.sk Auto.sk

Fun

Pamätáte si Samira z Indie? Najvtipnejšie video rely komunikácie je vraj podvrh!

Z našej série rely videí prinášame jedno zvnútra kokpitu. Rýchla jazda si vyžaduje nielen plné sústredenie a okamžité reakcie. Chladná hlava by tiež prospela. Alebo je to celé len podvrh?
FUNNY CONVERSATION WITH RALLY CAR DRIVER AND HIS NAVIGATOR - YouTube

Z našej série rely videí prinášame jedno zvnútra kokpitu. Rýchla jazda si vyžaduje nielen plné sústredenie a okamžité reakcie. Chladná hlava by tiež prospela. Alebo je to celé len podvrh?

Indická Coimbatore rally sa stala v roku 2013 svedkom vtipnej a zároveň napínavej jazdy pretekára Samira Thapara a jeho navádzača Viveka Ponnusamiho. Vivek počas tejto jazdy takmer prišiel o nervy. Samir vyzeral byť nesústredený, jazdil nebezpečne a nepremyslene. Kopilot ho dokonca niekoľkokrát žiadal, aby sa začal sústrediť, inak auto rozbije.

Zostrih z jazdy v roku 2013 spôsobil internetový ošiaľ. Dokonca atakoval rebríčky najlepších videí na internete. Podľa portálu autoevolution to však s tým videom nebolo také, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Kvôli tomuto prípadu dokonca začali padať hlavy.


zdroj: Facebook.com

V skutočnosti je Samir profesionálnym pretekárom rely už od roku 1992 a počas svojej kariéry už zvíťazil viac ako šesťkrát. Počas inkriminovaného roku 2013 dokonca skončil tretí na indických majstrovstvách v rely. Prečo mu to teda v Coimbatore išlo tak zle? Samir mal vážnejšie zranenie, z ktorého sa dostával relatívne dlho, a pracovné povinnosti. Zdedil totiž spoločnosť Thapar Group, ktorá prevádzkuje takmer vˇetko od bánk cez reštaurácie až po futbalový tím. Spomínaný rely pretek bol teda jeho prvým po dlhšej dobe, a tak bol na svojom novom Mitsubishi EVO 10 ešte nevyjazdený.

Mesiac po preteku v Coimbatore indická polícia zadržala Yohana Chetnu, ktorý z pôvodného videa z jazdy spravil vtipný zostrih zavesil ho na internet. Z na oko nevinnej srandy sa stal internetový ošiaľ, ktorý sa neobišiel bez následkov. Kopilotovi s 22 ročnou praxou video uškodilo natoľko, že prišiel o niekoľko lukratívnych zákaziek vrátane pretekov v Austrálií.


Ani Samir sám však nie je úplné neviniatko. Podľa portálu Times of India ho na začiatku tohto roka chytila indická polícia spolu s pätnástimi mužmi na chate, kde sa vraj nachádzalo nelegálne množstvo alkoholu- 171 fliaš, dve pušky a 38 zásobníkov plných streliva. Páni boli obvinení z nelegálneho vstupu do lesa a podozriví z pytliačenia na ohrozenú zver. Nakoniec strávili vo väzbe neuveriteľných 14 dní a odišli na slobodu.

Aj keď sa nepatrí smiať na nešťastí druhých, video si pripomeňme :)

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní