Auto.sk Auto.sk

Fun

Náš vkus sa vekom mení: Autá v jednotlivých životných obdobiach

Iný vek, iná životná fáza, iné nároky. Tak sa dá charakterizovať vkus väčšiny z nás. Výber auta sa stáva ešte väčšou alchýmiou, keď doňho zakomponujeme faktor obmedzenej peňaženky. Ak by to tak nebolo, všetci mladí jazdia v športiakoch a starí vo vysokých autách, aby sa im ľahko vystupovalo. Toto je
Náš vkus sa vekom mení: Autá v jednotlivých životných obdobiach

Iný vek, iná životná fáza, iné nároky. Tak sa dá charakterizovať vkus väčšiny z nás. Výber auta sa stáva ešte väčšou alchýmiou, keď doňho zakomponujeme faktor obmedzenej peňaženky. Ak by to tak nebolo, všetci mladí jazdia v športiakoch a starí vo vysokých autách, aby sa im ľahko vystupovalo. Toto je náš zoznam obľúbených áut podĺa veku, v ktorom si ich ľudia kupujú. Ťažko povedať, pre koľko percent slovákov je reálny.

Prvé auto

Hovorí sa, mladosť- pochabosť. Načo sa zapodievať nejakou praktickosťou vozidla? Väčšia z nás v tomto veku sníva o športových autách, ktoré si ale nemôže dovoliť. Podľa miery rozumnosti a obsahu peňaženky potom siaha po staršom aute exkluzívnej značky alebo bežnejšom novom vozidle.

Prvé auto (3 obrázky v galérii)

Keď si nájdeme stabilnú prácu

So stabilnou prácou prichádza aj väčší rozpočet. Rodina a deti zatiaľ nie sú v pláne, a tak ostáva len míňať na to, čo momentálne považujeme za najdôležitejšie. Dojem. I keď sme už upustili od utopistickej idei Lamborghini alebo Ferrari, stále chceme niečo, čo na ceste zažiari. Vďaka rozpočtu sa ale stále držíme blízko zeme.


Keď si nájdeme stabilnú prácu (3 obrázky v galérii)

Keď príde dieťa... Alebo aj viac detí

Neuvážený alebo naopak plánovaný krok zapríčiní ľudské životy. Každý zodpovedný rodič k tomu pristúpi dospelo. "Je čas vymeniť moju hračku za niečo praktickejšie," a tak ubudne výkon a pribudne kufor. Verzie kombi, SUV alebo minivany sú obľúbené práve v tejto fáze života. Napokon, nie je nič lepšie, ako vlastniť auto, do ktorého natlačíte ženu, dve deti, psa, mačku, chladničku, lyže, bicykel, školské tašky, hrnce, vrecia piesku a ešte stále vám ostane také malé miesto na to vaše ego, ktoré utrpelo tým, že ste si konečne kúpili niečo praktické.

Keď príde dieťa... Alebo aj viac detí (3 obrázky v galérii)

Keď udrie kríza stredného veku

Deti vyrástli, peniaze už nie je kde utrácať a nás začne premykať pocit, že nám niečo v živote ušlo. Že sme si niečo akosi zabudli užiť. Tak sa dáme tetovať, kúpime si motorku, nájdeme si frajerku alebo auto, s ktorým budeme pôsobiť tým správnym dojmom. Tak, ako sme to chceli už na začiatku. Ani teraz to asi nebude Ferrari alebo R8, no na praktickosť hladíme ešte menej. Obzvlášť, keď je naša peňaženka oveľa tučnejšia.

Keď udrie kríza stredného veku (3 obrázky v galérii)

Keď opustíme rodinnú firmu a odídeme do dôchodku

Po každej poriadnej párty prichádza vytriezvenie. Ten moment, kedy si uvedomíme, že sme sa správali nedospelo a chceme byť opäť normálni. Tetovania z nerozvážnosti si zakrývame košeľami a šálmi. Motorky predávame a s autami to tiež nedopadne inak. Na rad nastupujú autá, v ktorých si stále môžeme uplatniť našu túžbu po sebaprezentácií, no oveľa dospelejším spôsobom. Veľko-lepo.

Keď opustíme rodinnú firmu a odídeme do dôchodku (3 obrázky v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní