Autosuv.sk

Ostatné

Najväčšie celebrity motošportu a ich prvé autá: F1

Formula 1 je asi najsledovanejším motoristickým športom sveta. V tomto vysokorýchlostnom športe je veľa pravidiel a smerníc, ktorými sa musia konštruktéri riadiť. Pre laika tak súťaž na prvý pohľad vyzerá ako pretek rovnakých vozidiel s odlišnými nálepkami. Každý z jazdcov ale na niečom musel začínať. Aké boli ich prvé autá?

Max Verstappen

Tento holandský pretekár sa do histórie zapísal ako najmladší jazdec Formule 1. Vo veku 17 rokov a 166 dní debutoval v Austrálií na veľkej cene. Okrem tohto prvenstva je aj najmladší jazdec s najrýchlejším kolom a najmladší jazdec, ktorý vyhral veľkú cenu vôbec. Jeho prvým autom bol Renault Clio.

Max Verstappen a jeho Clio

zdroj: Twitter.com

Kimi Raikkonen

Úspešný fín začínal s jazdením už ako štvorročný. Svoju kariéru začínal na motokárach a postupne sa prepracoval až do F1. Aj keď jeho kariéra začínala v stajni Sauberu, prepracoval sa cez McLaren až do Scuderia Ferrari. Odtiaľ odišiel do Lotusu, odkiaľ sa opäť vrátil k talianskemu splašenému koňovi. Jeho prvé auto bolo Lada. (ilustračný obrázok)

lada 1200 raikkonen
Wikimedia.org

Daniel Ricciardo

Dvadsaťosemročný pilot F1 sa radí medzi najúspešnejších jazdcov dnešnej doby. Počas svojej kariéry štartoval už na viac ako 100 pretekoch a na stupni víťazov sa umiestnil osemnásťkrát. Svoje prvé auto, Toyotu Hilux, má doteraz. (ilustračný obrázok)

Nico Rosberg

Bývalý nemecký pilot F1 ukončil svoju kariéru minulý rok po získaní titulu majstra sveta. Počas svojej desaťročnej kariéry absolvoval viac ako 200 štartov. Na stupeň víťazov sa postavil celkovo 57 krát. Jeho automobilové začiatky sa ale vôbec neniesli v duchu športových áut. Prvé auto, ktoré vlastnil, bol Jeep Laredo z roku 1979.

Adrian Sutil

Sutil začal svoju kariéru na motokárach v štrnástich rokoch. Vďaka svojim úspechom sa prebojoval až do vrcholnej rýchlostnej súťaže, F1. Počas svojej kariéry štartoval viac ako 120 krát. Jeho začiatky sa spájajú so Smartom Roadster