Auto.sk Auto.sk

Fun

Land Rover testuje lak nových Defenderov psími labami

Tak tomuto sa hovorí simulácia reálneho prostredia. Automobilka Land Rover testuje lak ikonického modelu Defender pomocou psích labiek.
Land Rover testuje lak nových Defenderov psími labami

Tak tomuto sa hovorí simulácia reálneho prostredia. Automobilka Land Rover testuje lak ikonického modelu Defender pomocou psích labiek.

Majiteľ nového Defenderu bude určite milovať aj prírodu. A s tým sú spojené aj domáce zvieratká. Britská automobilka sa rozhodla, že svojim zákazníkom dopraje kvalitu, ktorá bude testovaná tými najrizikovejšími každodennými úkonmi. Ak vlastníte väčšieho psa, škrabance v kufri auta a zničené dno batožinového priestoru sú vám pravdepodobne známe. Aj také nastupovanie a vystupovanie psa môže byť takýmto úkonom. V novom Defenderi, ktorý nesie modelové označenie 2020, testujú interiér aj exteriér auta psími labami vytlačenými na 3D tlačiarni. Chcú zistiť, či váš Defender bude po rokoch vyzerať tiež doškrabane a "vyťahane."

Yogi Defender
Zdroj: Land Rover

Celé testovanie sa skladá z niekoľkých krokov. V prvom použili inžinieri skutočného psa. Labrador Yogi z centra pre vodiace psy poslúžil ako modelový jedinec. V rámci prvej fázy rozmiestnili technici senzory po celom aute a zisťovali, ktorých miest sa Yogi najčastejšie dotkol, akou váhou a štýlom pohybu. Tieto miesta neskôr vyhodnotili a začali ich zaťažovať strojovo, s umelou labkou. Tá mimochodom tiež vznikla na Yogiho obraz.

Robo labka
Zdroj: Land Rover

Stroj, ktorý auto zvonka trápil, vždy najprv desaťkrát labkou "stúpil" na karosériu auta, následne po laku auta prešiel jedným dlhým ťahom. Tento proces zopakovala automobilka 5000 krát. Dokopy to činí 50 tisíc dopadnutí a 5000 malých škrabancov. Automobilka výsledky testu napokon nezverejnila. Môžeme však očakávať, že Defender bude relatívne odolným autom. Vozidlo, ktoré bežne zvládne pohyb v teréne, škrabance od konárov alebo náletové kamienky, by malo odolať aj našim štvornohým miláčikom. Otázka je len, či začne automobilka testovať aj mačky. Tie totiž škrabú viac.

Tagy

Pokračovať v čítaní