Auto.sk Auto.sk

Fun

Land Rover Discovery na čele austrálskeho road trainu: Ďalší challenge splnený

Land Rover je známy tým, že svoju flotilu podrobuje rôznym výzvam, v ktorých im nič nedaruje. Ďalší challenge si posvieti na model Discovery.
Land Rover Discovery Tows 110 Tonne Road Train - YouTube

Land Rover je známy tým, že svoju flotilu podrobuje rôznym výzvam, v ktorých im nič nedaruje. Ďalší challenge si posvieti na model Discovery.

Anglická automobilka Land Rover sa vyžíva v náročných výzvach, akými boli napríklad zdolanie zjazdu Inferno alebo výstup na Nebeskú bránu. Tieto skúšky úspešne zvládol Range Rover Sport s bežnou motorizáciou a verzia s plug-in hybridnou technológiou. Videli sme aj prejazd najväčšieho retardéra na svete. Ten bol pokorený modelom Evoque.

Pre Land Rover Discovery si však automobilka pripravila úplne inú úlohu. Zatiaľ, čo prvé výzvy boli predovšetkým o obratnosti, výdrži a vodičských schopnostiach, Discovery preverili v čisto silovej disciplíne. Typický austrálsky road train je kamión s niekoľkými prívesmi. Práve vďaka napojeniu mnohých prívesov pripomína vlak. Odtiaľ pochádza aj spomínaný názov. Nekonečné rovné austrálske cesty docielili, že železnica jednoducho nie je potrebná. Road train na videu je dlhý 100 metrov a váži približne 110 ton. Maximálna prípustná hmotnosť ťahaného prívesu pre Discovery je 3,5 tony. Utiahnuť viac ako 31 násobok povoleného limitu si žiada nielen robustnú, ale aj precíznu technológiu. Pozrite sa, ako si s úlohou Discovery poradil.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní