http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Klenoty slovenských autobazárov: Aj toto u nás nájdete

Jazdené auto kupujeme väčšinou za účelom úspory peňazí. Niektoré klenoty, ktoré sa na našom trhu nachádzajú, vôbec nie sú lacné. K novým sa niekedy ani nedá dostať.
Klenoty slovenských autobazárov: Aj toto u nás nájdete

Jazdené auto kupujeme väčšinou za účelom úspory peňazí. Niektoré klenoty, ktoré sa na našom trhu nachádzajú, vôbec nie sú lacné. K novým sa niekedy ani nedá dostať.

Autobazár asi nie je prvé miesto, na ktoré by ste sa pozreli, ak hľadáte výnimočné autá. A ak áno, určite nie ten slovenský. Skutočnosť je taká, že aj Slovensko a jeho autobazáre občas skrývajú niektorý z klenotov. Či to už sú státisícové značky alebo vozidlá s históriou dlhšou ako vaša babka, to všetko sa dá nájsť na našich bazároch. Tu je 5 najdrahších áut.

Lamborghini Huracán

Tento taliansky dizajnový kúsok je snom nejedného chlapca a realitou nejedného chlapa. Pokiaľ teda hrá profesionálne futbal. Lambo vo verzii Spyder LP610-4 je kabriolet s nájazdom 20 000 kilometrov. Jeho desaťvalec V10 o objeme 5,2 litra produkuje 449 kW. Vďaka obrovskému výkonu a nízkej váhe dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 za 3,2 sekundy. Kombinovaná spotreba je podľa tabuliek 12,5 l/100 km. Akoby ste jazdili svojim starším benzínovým Superbom. Iba cena je výrazne odlišná.

Foto: Lamborghini Huracán Spyder (4 obrázky v galérii)

Ferrari FF

Ferrari Four (skratka FF) je grand tourer od talianskej športovej značky. Znamená to, že auto je určené na viac na cesty a komfort ako pretekárske trate a adrenalín. Ani ten mu však nechýba. Číslovka 4 sa nevyskytuje len v názve automobilu, ale plynie z jeho vlastností. Je pre štyroch cestujúcich a má pohon všetkých štyroch kolies. Jeho 6,3 litrový benzínový V12 vytlačí až 486 kW, vďaka čomu auto ani zďaleka nie je bežným rodinným presúvadlom. Toto auto je ideálne pre každého slobodného milionára, ktorý má veľa detí a občas ich chce zobrať von. Ak sa radíte medzi nich, päť rokov starý symbol dynamiky na materskej môže byť váš už za 178 800 eur.

Foto: Ferrari FF (4 obrázky v galérii)

Rolls-Royce Ghost

Kto by mal záujem o absolútny luxus na kolesách, nájde svoje nové auto aj na našich bazároch. Napríklad tento šesťročný Rolls-Royce Ghost za 161 988 eur. Toto auto má všetko, čo od neho môže náročný kupujúci očakávať. Multimediálny systém prehrávajúci aj DVD, navigáciu, asi stopäťdesiat zónovú navigáciu, dvere otvárajúce sa do opačnej strany, atď. No a skutočných milovníkov áut zaujme najmä motor. Benzínový kolos má objem 6,6 litra a 12 valcov. Motor odladený na príjemný chod poskytuje 420 kW a je prepojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Foto: Rolls-Royce Ghost (4 obrázky v galérii)

Bentley Continental GT

Vozidlo, o ktorom sme len včera písali v našom článku, sa dostalo aj medzi klenoty slovenských autobazárov. I keď ide o jeho staršiu verziu z roku 2015, toto auto stále dokáže pritiahnuť pohľady. Decentne vyzerajúce Bentley Continental GT je v tomto prípade vybavený prívlastkom Speed. Vďaka tomu má maximálnu rýchlosť 331 km/h a výkon vyladený až na 388 kW. Je to o 15 kW viac oproti bežnému twin turbo V8 motoru, ktorý sa do týchto áut montuje. Možno vás pri rozhodovaní predvedčí fakt, že Continental GT vlastní aj rapper Rytmus. Alebo skôr odradí? To závisí od vášho vkusu.

Foto: Bentley Continental GT Speed (4 obrázky v galérii)

Mercedes-Benz G Klasse

Pri "géčkach" existujú len dva typy ľudí. Tí prví ho milujú. Tí druhí by ho najradšej skrášlili bejzbalovou pálkou. Skutočnosť je, že Mercedes pri tomto modeli hrdo a tvrdohlavo ignoruje väčšinu trendov spojených s aerodynamikou a výzorom. Trieda G si dlhodobo zachováva svoj dizajn a možno aj preto sa z nej stala ikona. U nás "géčka" vôbec nie sú ojedinelé. To, ktoré však vidíte tu, je predsa špeciálne. Ide o spracovanie AMG G63. Športový off road s momentálne druhým najsilnejšim motorom, aký Mercedes ponúka, poskytuje nielen pohodlie, ale aj špotový zážitok. Preplňovaný 5,5 litrový benzínový motor poskytuje rovných 400 kW. Interér v koži, multimediálny systém a osobné audio značky Harman Kardon robia z lesníckeho Gazíka luxusnú limuzínu v topánkach do blata. Za toto auto zaplatíte 139 900 eur. Cena síce nie je najmenšia, no je istá šanca, že vám práve toto auto zaručí trestnoprávnu imunitu. Teda ak hrávate futbal. Potom by sa to určite oplatilo.

Foto: Mercedes-Benz AMG G63 (4 obrázky v galérii)

Ako sme vyberali? Pri našom výbere sme zohľadnili automobily z viacerých stránok. Jediným parametrom bolo, aby autá skutočne boli jazdené. Do nášho výberu sa dostali iba vozy s nájazdom vyšším ako 20 000 kilometrov. Keďže Bašternákovo Bugatti má vraj stočené kilometre, do zoznamu sa nedostalo.

Tagy

Pokračovať v čítaní