http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Kamionista neodhadol výšku. V plnej rýchlosti nabúral do nadjazdu

Predstavte si, že ste kamionista a v plnej rýchlosti oskalpujete svoj náklad. Obyčajné "ušlo mi" asi pred šéfom neobstojí.
Car Carrier Crash Norwalk, CT 03/23/19 - YouTube
Youtube

Predstavte si, že ste kamionista a v plnej rýchlosti oskalpujete svoj náklad. Obyčajné "ušlo mi" asi pred šéfom neobstojí.

Spojené štáty americké a Ruská federácia sú veľmocami zábavných videí z ciest. I keď pre aktérov na zázname až tak zábavné nie sú. Video, ktoré vám dnes ukážeme, je staré menej ako dva týždne. Zobrazuje kamión idúci po americkej medzištátnej ceste I-95. Vodič prevážajúci autá do svojej výšky pravdepodobne zarátal len výšku návesu a nie aj výšku naložených áut. V plnej rýchlosti potom vletel do diaľničného nadjazdu, ktorý mu stál v ceste.

Bežne by pri prevoze nákladov po cestách nemalo dôjsť k problému. Vodič si však pravdepodobne neuvedomil, že na hornej plošine návesu vezie SUV, ktoré je oproti bežnej karosérií podstatne vyššie. Zistil to až po tom, ako sa rozbilo na kúsky. Za bežných okolností sa podobná situácie nemôže stať. Pokiaľ totiž náklad presahuje bežné rozmery, dispečing logistických spoločností zvykne prepočítať trasu cesty tak, aby k podobnej kolízií nedošlo. To, čo vidíte na videu je preto buď výsledkom nedostatočnej prípravy alebo nedostatočných znalostí matematiky. V každom prípade sa vodič druhýkrát bude iste riadiť zásadou dvakrát meraj a raz choď.

Tagy

Pokračovať v čítaní