Auto.sk Auto.sk

Fun

Ford vytvoril detskú postieľku. Pomôže aj deťom, čo normálne nezaspia

Zdravý spánok je základom správneho vývoja. Mnohé deti spia najradšej práve v aute. Monotónny pohyb, zvuk a jemné svetlo pôsobia upokojujúco a privedú dieťa do hlbokého spánku. Niektoré deti bez večernej jazdy autom alebo aspoň kočíkom vôbec nezaspia. Ford sa zameral aj na tento dôležitý motoristick
MAX Motor Dreams - English - YouTube

Zdravý spánok je základom správneho vývoja. Mnohé deti spia najradšej práve v aute. Monotónny pohyb, zvuk a jemné svetlo pôsobia upokojujúco a privedú dieťa do hlbokého spánku. Niektoré deti bez večernej jazdy autom alebo aspoň kočíkom vôbec nezaspia. Ford sa zameral aj na tento dôležitý motoristický problém.

Kolíska nazývaná Max Motor Dreams je určená pre našich najmenších. Už na prvý pohľad je jasné, že nejde o obyčajný kus nábytku, ktorý nič nerobí, len existuje. Ford totiž posúva zážitok zo zaspávania na úplne inú úroveň. Postieľka je vybavená niekoľkými systémami, ktoré navodia autentický zážitok z jazdy. Dieťa tak počas spánku môže počúvať hluk práve toho motora, ktorý má rodič v aute, podvedome vnímať svetlá, ktoré sa sťaby lampy pohybujú po obvode postieľky a nechať sa nakláňať, triasť a pohybovať tak, akoby bolo v skutočnom aute na ozajstnej ceste.

Ford Max Motor Dreams

zdroj: Youtube, com

Jediným sklamaním ostáva, že ide iba o koncept. Vyrobený bol zatiaľ jeden kus a je otázne, či cieľom automobilky bolo len rozpútanie marketingovej kampane alebo plánujú vstup do nového segmentu trhu. V každom prípade by podobná postieľka určite vyriešila problémy mnohých nevyspaných mamičiek.

Tagy

Pokračovať v čítaní