http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Cestné tanky 2: Na tieto vozy dostanete techničák

Výbuch granátu alebo útok s pancierovou päsťou pre nich nie je žiaden problém. Superodolné autá sú ako pevnosti na kolesách. Takmer nezničiteľné. Niektoré z nich môžete vlastniť aj vy.
Cestné tanky 2: Na tieto vozy dostanete techničák

Výbuch granátu alebo útok s pancierovou päsťou pre nich nie je žiaden problém. Superodolné autá sú ako pevnosti na kolesách. Takmer nezničiteľné. Niektoré z nich môžete vlastniť aj vy.

Snom každého malého chlapca v rámci áut sú dve veci. Každý chce športový kabriolet a tank. Zatiaľ, čo športových kabrioletov je na trhu s vozidlami plno, superodolné autá s homologizáciou na cesty sú nedostatkovým tovarom. Tieto tanky na kolesách miesto pásov spĺňajú minimálne v USA všetky podmienky na jazdu po bežných komunikáciách. V našej v druhej časti našej série si opäť predstavíme autá, z ktorých mnohé už svojim výzorom naháňajú strach.

Rezvani Tank Tactical Urban Vehicle

Takmer nezničiteľný cestný tank spoločnosti Rezvani sme mohli vidieť aj v jednej časti šou Clarksona, Maya a Hammonda. Obrovské auto naháňa strach na prvý pohľad svojimi mohutnými krivkami a čiernym matným lakom. Už od 165 tisíc dolárov dostanete vozidlo, ktoré poháňa 6,4 litrový benzínový motor hemi s výkonom 372 kW. 

Rezvani Tank
Zdroj: Rezvani

Medzi najväčšie lákadlá tohto auta však samozrejme patria vymoženosti, ktoré so sebou prináša extrémna odolnosť tohto vozidla. Výrobca síce neuvádza, aké odolné je pancierovanie auta, no veľmi rád sa chváli inými systémami, ktorými je auto vybavené. Jedným z nich sú napríklad termálne kamery a led svietenie s vysokou intenzitou. Nástup do kabíny prebieha cez dvere, ktoré sa otvárajú oproti sebe, podobne ako pri autách Rolls-Royce. Od ostatných odolných áut sa líši predovšetkým núdzovými dverami, ktoré sa nachádzajú v podvozku vozidla. Vďaka tomu môžete auto opúšťať ako skutoční tajní agenti. Zastavíte nad otvoreným kanálom a nikto nebude vedieť, kam ste sa podeli.

Terradyne Gurkha RPV Civilian Edition

Opäť ďalšie auto, ktoré ste mohli vidieť v slávnej automobilovej šou. Terradyne Gurkha nie je ničím novým na trhu, napriek tomu je to jedno z najfascinujúcejších superodolných vozidiel. Podobne ako niektoré modely z prvého dielu, aj Gurkha je postavená na základe Fordu F-550. Ako jedno z mála odolných áut je poháňané naftovým osemvalcom V8 s objemom 6,7 litra. Výkon? Iba 223 kW, ale za to krútiaci moment 894 Nm.

Terradyne Gurkha
Zdroj: Terradyne Gurkha

Brodivosť takmer jeden meter, odolnosť voči výstrelom z útočných pušiek kategórie STANAG2, schopnosť odolať výbuchu šiestich kilogramov trhaviny a hmotnosť, ktorá robí toto auto absolútne nezastaviteľným. Tento stroj váži viac ako 7 ton. Ak teda máte iba vodičský preukaz skupiny B, šup späť do autoškoly.

Texas Armoring Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Už podľa dlhého názvu je jasné, že spoločnosť Texas Armoring je úpravcovskou spoločnosťou. Tá si vzala na paškál napríklad úpravu extravagantného a exkluzívneho kolosu G63 AMG 6x6. Ako keby samotné tri nápravy nestačili k priťahovaniu pozornosti. Super odolná verzia na prvý pohľad nevyzerá inak, no jej mohutnosť si iste všimnete. Samozrejme, ak ste niekedy videli bežnú 6x6. Úprimne, sami nevieme, na akú cieľovú kategóriu týmto spoločnosť útočí.

Mercedes 6x6
Ilustračný obrázok. Zdroj: Mercedes-Benz

Čo je však samozrejmosťou, je bezpečnosť. Odolnosť proti výstrelom z AK47 alebo M16 je úplnou samozrejmosťou. Vďaka váhe, ktorú toto auto nadobudlo dodatočným spevňovaním, nedokážeme povedať, či je motor AMG 63 dostačujúci. Istotou ostáva, že pôjde skôr o ťažkopádnu jazdu, no na druhej strane nezastaviteľnú.

Devolro King David

Dávid, ktorý porazí Goliáša. Asi takým spôsobom rozmýšľali tvorcovia názvu tohto superodolného auta postaveného na platforme Toyoty. Za cenu tesne pod 200 tisíc dolárov dostanete upravenú Toyotu Tundra v najvyššej výbave, ktorú úpravcovská spoločnosť prerobila na nezničiteľnú pevnosť.

Devolro King David
Zdroj: Devolro

Čelné sklo s hrúbkou 42 milimetrov odolá takmer každému výstrelu, časti karosérie sú vyrobené z ultraľahkého balistického materiálu. Sú pripevnené priamo o nosné časti auta. Funkčnosť je doplnená o navíjacie zariadenie a vysokovýkonné LED svetlá. Dokopy spĺňa kráľ David úroveň odolnosti 6, v rámci ktorej odolá výstrelu z útočnej pušky a bez problémov aj projektilom s kovovým plášťom. Ak sa toto všetko spojí s takmer 400 kilowattovým benzínovým osemvalcom, ide nielen o nezničiteľný stroj, ale aj o veľmi rýchlu strelu.

US Specialty Vehicles Rhino GX

Ak ste priaznivcami počítačových hier, o Rhinovi ste už mohli počuť. V slovenskom preklade nesie auto meno "nosorožec," ktoré dokonale reprezentuje jeho vlastnosti. Vysokoobjemový 6,8 litrový benzínový agregát má desať valcov, no výkon ostáva nezverejnený. Celkovo sa príliš veľa o tomto aute verejnosť len tak nedozvie.

USSV Rhino GX
Zdroj: USSV

Čo však vieme je, že nosné stĺpy autá sú spevnené a obloženie je z hrubej a odolnej ocele. Terénne prvky sú doplnené silným LED pásom pre výraznejšie osvetlenie exteriéru. Auto však nie je iba odolné, ale aj veľmi luxusné. Nájdete v ňom navigáciu v spätnom zrkadle, ale aj kompletne kožený interiér.

Tagy

Pokračovať v čítaní