http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Fun

Cestné tanky 1: Tieto autá prežijú všetko

Výbuch granátu alebo útok s pancierovou päsťou pre nich nie je žiaden problém. Superodolné autá sú ako pevnosti na kolesách. Takmer nezničiteľné. Niektoré z nich môžete vlastniť aj vy.
Cestné tanky 1: Tieto autá prežijú všetko

Výbuch granátu alebo útok s pancierovou päsťou pre nich nie je žiaden problém. Superodolné autá sú ako pevnosti na kolesách. Takmer nezničiteľné. Niektoré z nich môžete vlastniť aj vy.

Snom každého malého chlapca v rámci áut sú dve veci. Každý chce športový kabriolet a tank. Zatiaľ, čo športových kabrioletov je na trhu s vozidlami plno, superodolné autá s homologizáciou na cesty sú nedostatkovým tovarom. Tieto tanky na kolesách miesto pásov spĺňajú minimálne v USA všetky podmienky na jazdu po bežných komunikáciách. V našej dvojdielnej sérií si predstavíme autá, z ktorých mnohé už svojim výzorom naháňajú strach.

Conquest Knight XV

Jemné kanadské pršteky, alebo skôr oceľové päste, postavili model Knight XV ručne. Výroba jedného modelu trvá až 4000 hodín a počet kusov je limitovaný na 100. Automobilka si cení súkromie a bezpečnosť svojich zákazníkov, preto ani oficiálne nezverejňuje úroveň odolnosti vozidla. Z dostupných informácií vieme aspoň, že sklá sú nepriestrelné a auto je vybavené napríklad nočným videním a trezorom. Čerešničkou na torte je aj špeciálny senzor, ktorý dokáže rozoznať čokoľvek, čo by potenciálni útočníci magneticky pripevnili na podvozok auta. Či už by išlo o sledovacie zariadenie alebo o bombu, vďaka zmenám v magnetickom poli o tom budete vedieť.

Conquest Knight XV
Zdroj: Conquest

Pod kapotou Conquestu pracuje 6,8 litrový desaťvalec od Fordu s výkonom 244 kW a krútiacim momentom takmer 630 Nm. Vzhľadom na to, že spoločnosť vyrába modely iba na zákazku, cena sa líši v závislosti od vašej zhýčkanosti a výbavy, ktorú si navolíte. Ak sa však pre Knight XV rozhodnete, pripravte si minimálne 800 000 dolárov.

Inkas Mercedes-Benz AMG G63

Slávne Géčka majú aj na Slovensku dlhú históriu. Ak ste ich videli na cestách v deväťdesiatych rokoch, bol to jasný signál otočiť sa a ísť radšej opačným smerom. Možno aj to prispelo k ich dnešnému imidžu nezničiteľných, ba až bojových áut. Samozrejme, hlavným nositeľom tohto posolstva je dizajn, ktorý si nesie svoje základné črty už 40 rokov. AMG supervýkonná verzia v prevedení americkej úpravcovskej spoločnosti Inkas je superodolnou SUV limuzínou. Má predĺžený trup a neskutočné množstvo luxusných prvkov. Masážne sedadlá a 4K monitory sú len začiatok. Vrcholom je stropný panel, ktorý simuluje slnečné svetlo po celej dĺžke vozidla. Nás však zaujímajú hlavne bezpečnostné prvky.

Inkas Mercedes Benz AMG G63
Zdroj: Inkas Armored

Tento cestný tank je vybavený balistickým sklom, systémom na kompletné sledovanie okolia a obrnením spĺňajúcim najvyššiu normu BR7. Auto prežije náboj s kovovým plášťom vystrelený z útočnej pušky a aj výbuch dvoch ručných granátov. V rámci motorizácie pod kapotou buble ešte stále 5,5 litrový osemvalec s výkonom 420 kW.

Karlmann King Ground Stealth Fighter

Čím to je, že marketingové oddelenia týchto spoločností vymýšľajú názvy na celý riadok? Odpoveď sa asi nedozvieme. Model od Karlmanna Kinga je asi jedným z najfuturistickejších modelov v rámci superodolných áut vôbec. Jeho dizajn je celý poskladaný z trojuholníkových plôch a je jasné, že automobilka brala pri dizajnovaní inšpiráciu z počítačových hier a digitálneho sveta ako takého. Ak teda náhodou budete vlastniť toto auto, budete mať večne pocit, že nastupujete do nejakého glitchu. Milovníci hier vedia, o čom hovoríme.

Karlmann King
Zdroj: Karlmann King

Automobil je postavený na platforme Fordu F-550, do ktorej sa obulo 1800 dizajnérov. Tridsať tisíc človekohodín neskôr vzniká skvost s dizajnom, aký žiadne iné auto predtým nemalo. Podobne ako Knight XV, aj Karlmann King je poháňaný desaťvalcom V10 s objemom 6,8 litra. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 145 km/h. Myslíme si však, že vzhľadom na odhadovanú váhu tohto auta by ste s ním tak rýchlo jazdiť rozhodne nechceli. Uhlíkové vlákno, nepriestrelné steny, 4K multimediálny systém... Toto všetko a omnoho viac iba za 3,8 milióna dolárov. No nekúp to.

Range Rover Sentinel

Jediné auto z nášho zoznamu, ktoré vyrába automobilka sústrediaca sa aj na výrobu bežných sériových áut, je práve Sentinel. Postavené na základe modelu Autobiography ponúka vozidlo nielen bezpečnosť, ale aj luxus typický pre Range Rovery. Na prvý pohľad veľký rozdiel oproti bežným modelom nespoznáte. Ako prvé samozrejme upriamia pohľady okná, ktoré sú hrubšie a o niečo menšie. Neskôr si možno všimnete LED majáky. Okrem nich má vozidlo aj externú audiosústavu na komunikáciu s okolím bez nutnosti otvorenia dverí, či okna.

Range Rover Sentinel
Zdroj: Range Rover

Na prvý pohľad minimalistické je auto aj preto, aby pôsobilo elegantným dojmom. Na rozdiel napríklad od Kinga alebo Knighta, ktoré sa na prvý pohľad ženú na čelo zombie apokalypsy, Sentinel si zachováva pokoj Angličana. Kokpit je však veľmi účinne chránený šiestimi oceľovými plátmi. Je schopný odolať výstrelom z útočných pušiek, výbuchom ručných granátov a aj trhavine TNT až do hmotnosti 15 kg. Sama automobilka pritom hovorí, že pridaním váhy nestratil Sentinel žiadnu zo svojich terénnych vlastností.

Paramount Marauder

Ak by ste Mali záujem o auto, ktoré sa najviac podobá na vojenské, Marauder bude pravdepodobne vašou voľbou. V skutočnosti sa aj na vojenské účely využíva. Podobne ako pri Hummeri, ktorého história začínala tiež u ozbrojených síl, aj pri Marauderi je príbeh rovnaký. S tým rozdielom, že odchýlky od vojenského modelu sú minimálne. V podstate na prvý pohľad chýba iba guľometné hniezdo.

Paramount Marauder
Zdroj: Paramount Group

Otázka len je, ktorý vodičák na toto auto potrebujete. Má nad 4,5 tony a kapacitu 10 ľudí, takže asi sa skúškam na autobus nevyhnete. Čo je fascinujúce, spoločnosť Paramount myslela pri výbuchu nielen na odolnosť auta, ale aj na pasažierov. Sedadlá a interiér je navrhnutý tak, aby vás v prípade výbuchu "neotrieskalo" o steny a aby ste ho prežili absolútne bez ujmy. Síce je celkom vtipné hovoriť o nejakej základnej výbave, no auto od výroby ponúka odolnosť až proti 15 kg TNT na kolesách a 8 kg TNT všade inde, nepriestrelnosť a špeciálne spevnenie voči extrémnym nárazom. Spolu s vysokou svetlosťou podvozku je to ideálne auto na víkendovú chatu. Čo poviete?

Tagy

Pokračovať v čítaní