Auto.sk Auto.sk

Fun

Bugatti Chiron pokorilo svetový rekord. Z 0 na 400 a naspäť v rekordnom čase!

Na autosalóne vo Frankfurte odhalilo Bugatti jeden zo svojich najväčších úspechov. Týmto výkonom sa zapísalo do guinnesovej knihy rekordov.
BUGATTI Chiron 0-400-0 km/h in 42 seconds – A WORLD RECORD #IAA2017 - YouTube

Na autosalóne vo Frankfurte odhalilo Bugatti jeden zo svojich najväčších úspechov. Týmto výkonom sa zapísalo do guinnesovej knihy rekordov.

Takmer 1120 kilowattov sa podarilo nemeckým konštruktérom schovať do osemlitrového šesťnásťvalca typu W. Pokračovateľ slávneho Veyronu je dopovaný štyrmi turbami a váži takmer dve tony. Poďla podpultových informácií momentálne takmer nie je možné zostrojiť rýchlejšie auto. Dôvodom pre toto tvrdenie je, že neexistujú  technológie pre chladenie takto výkonných motorov v rýchlostiach, kedy vzduch do auta takmer nenaráža, ale iba obteká. Ďalším z množstva problémov by bolo tiež prenášanie tejto sily na asfalt.

Zatiaľ, čo si konštruktéri lámu hlavy nad týmito otázkami, Bugatti oslavuje svoju dominanciu. Na autosalóne vo Frankfurte totiž v utorok predstavilo video, na ktorom Chiron prekonal svetový rekord. Najnovšiemu kúsku od Bugatti sa podarilo pokoriť rýchlosť 400 km/h a aj z nej zastaviť. Všetko v čase 42 sekúnd. Manéver 0-400-0 sa podaril na rekordne krátkej vzdialenosti iba 3,1 km a v rekordne krátkom čase. Sú to skutočne skvelé čísla keď si predstavíte, že auto idúce 400 km/h prejde viac ako sto metrov za jednu sekundu. To je rýchlosť, z ktorej sa nejednému človeku zatočí hlava.


zdroj: Youtube.com

Pozitíva tohto auta sú teda jasne stanovené a dokonca aj definované v knihe rekordov. Preto je iste zbytočné pripomínať, že priemerná spotreba tohto auta v meste sa rovná spotrebe autobusu. Auto si vypýta 35 litrov na sto kilometrov. Mimo mesta sa však odveziete aj za 16. Nie, že by to pre zákazníkov automobilky bol rozhodujúci parameter.

Tagy

Pokračovať v čítaní